Niechciany obrazek podczas startu XP

Witam

Podczas startu systemu, już po sprawdzeniu ram i dysków pojawia się przez kilka sekund na komputerze niechciany, nie wiem jak zainstalowany obrazek o treści nie fajnej :frowning: Ponieważ do kompa ma dostęp osoba nieletnia, chciałbym przywrócić standardowe ekrany ładowania windows XP. Gdzie znależć odwołanie do tego obrazka i jak przywrócić typowe widoczki podczas ładowania się systemu.

może to pomoże

Zmiana ekranów startowych

http://www.searchengines.pl/index.php?s … entry54467

:slight_smile:

Obrazek pojawia się też podczas zamykania się systemu. Masakra.

Może masz jakiegoś syfa i on podmienił grafikę… Przeskanuj system antywirusem. Nie wiem, czy ten obrazek nie siedzi w pliku logonui.exe. Jeżeli go tam nie będzie, spróbuj włożyć płytę z XP, wejdź w start->uruchom, wpisz komendę sfc /scannow. Komenda ta spowoduje sprawdzenie wszystkich plików, czy nie są modyfikowane, oraz uszkodzone i jeżeli stwierdzi, że któryś jest zmodyfikowany, to przywróci z płytki oryginalny plik i problem zniknie. Rezultat podmiany wszystkich plików uzyskasz też uruchamiając kompa z płytki i po załadowaniu plików instalatora wciśnij enter, potem f8 i r. Tym razem instalator bez utraty danych i konieczności instalowania czegokolwiek nadpisze wszystkie pliki systemowe. Warunkiem jednak jest tak jak pisałem wcześniejsze przeskanowanie systemu, bo jeżeli jest to sprawka jakiego wirusa, to po ponownym uruchomieniu Windowsa z powrotem grafika zostanie podmieniona.

to pewnie program BootSkin zobacz czy go nie masz tam mozna przywrocic domyslny “obrazek” :wink:

Kompik nie był zawirusowany. Dziękuję wszystkim za sugestię. Podmiana plików dała radę :slight_smile: