Niechciany spam na tablicy w Facebooku

Witam,

Ciężko mi było wstawić ten temat do odpowiedniego tematu, uznałem że ten jest najbliższy mojemu problemowi.

Otóż dostaję już gorączki przez spam na tablicy na Facebooku, chodzi tu o aplikacje z serwisów z “śmiesznymi” obrazkami które to publikują posty za innych ludzi ze spamem typu “NIE UWIERZYSZ CO ONA ZROBIŁA. ■■■??? ZOBACZ TERAZ TO!” po kliknięciu w link otwiera się serwis z obrazkami na którym pojawia się monit o potwierdzenie pełnoletności i wymaganie dodania ich aplikacji na fb żeby zobaczyć obrazek, w taki sposób nakręca się koło a ktoś na tym zarabia. Chyba każdy spotkał się z tego typu spamem na FB. Przy 300 znajomych wystarczy już żeby 10 takich osób miało takie spamowe aplikacje zainstalowane a tablica wygląda jak śmietnisko.

Jeżeli dalej nie wiecie o co chodzi :

Na filmiku jest pokazane jak pozbyć się takich aplikacji na swoim koncie. Ale mój problem jest w drugą stronę, chodzi o to że inni dodają te aplikację a ja muszę się z tym spamem męczyć, przez te reklamy tracę w miarę wartościowy content jaki jeszcze jest na Facebooku.

Szukałem już jakiejś opcji która wyłącza wyświetlanie postów wysłanych przez aplikacje innych ludzi ale takowej nie znalazłem (może źle szukałem?), jest tylko opcja zablokowania konkretnej aplikacji która tak naprawdę nic nie daje jak takich aplikacji potrafi być setki.

Znacie jakiś sposób na pozbycie się tego? Jakaś opcja na Facebook, program typu AdBlock ale na Facebook? Cokolwiek?

Z góry dziękuję za pomoc

Wstaw logi OTL analiza-dezynfekcja-zestaw-narzedzi-nieingerencyjnych-t485632.html#p3059741

Pacjonek , zaprzestanie pokazywania delikwenta w aktualnościach i tyle.