Nieciągłości obrazu na ekranie monitora


(371impreza) #1

Witam, przymierzałem się do zrobienia całkowitego formatu dysku. Wcześniej były jeszcze jakieś problemy z grafiką, mianowicie migał ekran. Dokładnie nie wiem co to było, bo nie było mnie w czasie, gdy komputer się psuł, a korzystały z niego inne osoby.

 

Chciałem uruchomić program GParted z LiveUSB i obraz wygląda tak:

 

 

Czy jest to wina karty graficznej czy może inny element? Systemu operacyjnego na chwilę obecną na dysku nie ma.


(scripter1) #2

Winna jest albo karta graficzna albo monitor, te fotki nie wskazują jednoznacznie ale skłaniałbym się bardziej ku winie po stronie monitora (błędy na obrazie są w stałych miejscach).

Żeby mieć pewność trzeba by podłączyć ten monitor do innego komputera (dla pewności tym samym złączem/kablem) i/lub inny monitor do tego komputera (najlepiej pod to samo wyjście karty graficznej).


(Dimatheus) #3

371impreza , zapoznaj się, proszę, z tym poradnikiem i stroną, a następnie - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) i opcji Użyj pełnego edytora - popraw tytuł wątku tak, by mówił konkretnie o problemie. Poprawnie zatytułowany wątek zwiększa szansę na uzyskanie szybkiej pomocy. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus


(Guiness) #4

Napisałeś, że nie było cię w czasie gdy ta usterka powstała. Czy monitor nie był przypadkiem uderzony, zwłaszcza w górną część? Albo czy nawet nie był rozkładany?

Pytam dlatego, że kiedyś zdarzyło mi się naprawiać mój własny, bardzo podobny model tej samej firmy. Wewnątrz u góry jest taka taśma sygnałowa połączona z matrycą za pomocą niewielkiej płaskiej i delikatnej dwuczęściowej wtyczki. Nieumiejętne otwarcie metalowej wewnętrznej części obudowy powoduje na ogół nieświadome wyrwanie taśmy z tej wtyczki. Objawy są identyczne z tymi u ciebie tylko ich nasilenie zależy od stopnia wyrwania. Tak samo się dzieje gdy się ją niewłaściwie założy.