Niecodzienny problem z defragmentacja/formatowaniem dysku

Witam bardzo forumowiczów DB,

jest to mój pierwszy post gdyż specjalnie się zarejestrowałem w sprawie mojego problemu… :o

Więc wycisnę jak najwięcej szczegółów byście mogli mi pomóc.

Posiadam oryginalny system Win 8.1 zaktualizowany na bieżąco, wszystko pięknie działa i śmiga, żadnych problemów co do użytkowania, ale związku z tym że jestem estetą ( :wink: ) zdarza mi się używać takich funkcji jak “optymalizacja dysków”.

Do rzeczy: na kompie mam utworzone 3 partycje (c:/ tylko na winde, d,e:/ dla mnie i na reszte plików, programów). Podczas instalacji utworzyła mi się zastrzeżona partycja systemowa o wadze 350mb (wiadomo), i tu jest problem. W momencie gdy chce kliknąc na “optymalizuj” a wcześniej na “analiza” w ‘defragmentuj dyski’ nic nie chce się zrobić. Reszta dysków optymalizuje się poprawnie, dysk o którym mowa nie chce nic z sobą zrobić*tym bardziej że fragmentacja wynosi ponad 20% więc woła się o optymalizacje jak widać na załączonym screenie, które dołączam dla wzrokowców. Jak widać dysk o którym mowa nazywa się coś a’la \?\Volume(…cos tam cos), doszedłem po właściwościach że to jest na 100% partycja zastrzeżona. Nie pojawia mi się ona w dyskach na “Moim Komputerze” pojawia się tylko w “Defragmentorze” oraz w “Zarządzaj dyskami”. Nie da się ją sfragmentować z poziomu “zarządzaj dyskami”. Nie mogę zoptyamlizować z poziomu “Defragmentora dysków”.

Czytałem już praktycznie całe google i odnośniki do słów kluczowym mojego “problemu” i stron, czytałem że można/nie można jej usuwać, można sfragmentować z poziomu instalki windowsa, a następnie anulować instalacje windowsa… Ale nie odpowiada mi taka opcja. Jak myślicie? Czy ktoś ma podobny problem? Jak zdefragmentować ten dysk zastrzeżony?

SCreen: 7b32bed50b1a84eam.jpg

Ta partycja 350MB to stworzona prze Windows osobna partycja na jądro oraz pliki systemowe jest ona całkowicie zablokowana ze względów bezpieczeństwa dzięki temu nie dostaną się tam żadne wirusy ani żaden program nie może tych modyfikować lub w nie ingerować z poziomu Windowsa nie da się nic zrobić i też nie wiem po co to ruszać pliki o wadze 100MB zamiast w jednym kawałku będą w dwóch taka fragmentacja nie ma wpływu na wydajność i nic ci to ani nie zmieni ani nie da tylko tracisz czas

kajoj3 , zapoznaj się, proszę, z tym tematem, a następnie - korzystając z przycisku zmien.gif

Pozdrawiam,

Dimatheus