Nieczytająca nagrywarka DVD

Witam!

Tak jak w temacie, mam problemy z nagrywarką DVD marka LG.

Otóż wyczytuje mi że napęd jest zainstalowany, ale nie czyta płyt:

-DVD w ogóle nie czyta

-CD kawałek że widze, ale komp automatycznie się ścina i do restartu

U znanego mi informatyka dysk ponoć działał, ale nie wiem czy wyłącznie na płytach CD czy też i DVD.

Sam możliwości nie mam aby podłączyć do innego komputera.

Laser czyściłem, niby wszystko OK a tu jednak ten problem ;(

Dane ten nagrywarki:

http://www.cdrinfo.pl/hardware/207-LG-GH20NS10

Bardzo proszę o szybką pomoc, w razie złego miejsca zamieszczenia postu proszę o przeniesienie i poinformowanie a nie usuwanie go.

Pozdrawiam!

Dodane 07.11.2012 (Śr) 16:32

@refresh

kubiak09 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Sprawdzałeś najnowsze firmware?:

http://www.cdrinfo.pl/bios/8338104615

Nie znajduje żadnego napędu ;(

Czy sprawdzałeś w menedżerze urządzeń czy jest żółty znak przy którymś urządzeniu?

Aby dostać się do menedżera urządzeń:

Windows XP:

Start–>Panel sterownia–>Wydajność i konserwacja–>System–>Sprzęt–>Menedżer urządzeń

Windows vista/7:

http://technet.microsoft.com/pl-pl/library/cc754081.aspx#bkmk_1

Przepraszam, idiota ze mnie nie podłączyłem ponownie napędu do kompa o_O

Wyczytało, instaluje, instalacja oprogramowania sterownika, już 30 min, ciekawe czy się zainstaluje ;(

A parametry kompa gdyby coś to:

AMD Athalon 64X 2 2.66 5000+ Core

Ram 4 GB

Grafika GeForce Zotac 9800GT

I oczywiście win 7

Dodane 07.11.2012 (Śr) 20:26

Cóż, w tej chwili wyczytało płytę DVD, ale tylko ilość zajmowana na płycie i nazwę, nawet ikonki nie :wink:

Hmm… liczę na dalsze porady

Aby dowiedzieć się jaką masz wersję firmware i o innych informacjach o napędzie pomocny jest program Nero Info tool:

http://www.dobreprogramy.pl/Nero-InfoTool,Program,Windows,12385.html

Czy próbowałeś programu Burn Aware Free ? Tam jest taka opcja “Informacje o płycie”

http://www.dobreprogramy.pl/BurnAware-Free,Program,Windows,13053.html

Sprawdź i podaj czy jest żółty znak w menedżerze urządzeń:

Start–>Panel sterowania–>Sprzęt i dźwięk–>Menedżer urządzeń. Wystąpi jedna z następujących sytuacji:

W przypadku zalogowania się za pomocą wbudowanego konta Administratora zostanie otwarty Menedżer urządzeń.

Jeśli użytkownik jest zalogowany jako członek grupy Administratorzy, zostanie wyświetlone okno dialogowe Kontrola konta użytkownika. Kliknij przycisk Kontynuuj, aby otworzyć Menedżera urządzeń.

W przypadku zalogowania się jako użytkownik standardowy zostanie wyświetlony komunikat, że nie ma możliwości wprowadzenia jakichkolwiek zmian do urządzeń. Kliknij przycisk OK, aby otworzyć Menedżera urządzeń w trybie tylko do odczytu.

Cóż:

Nero InfoTool nie chce się włączyć :wink:

A Burn Aware Free, zacina się gdy wciskam opcję Informacje o płycie; działa działa i nic.

NA dodatek zrobiłem reinstalkę całego systemu i dalej nic, to właśnie na nim zrobiłem tymi programami ;/

W ■■■■■żer’u nie ma “żółtego znaczku” :wink:

I co ja mam zrobić ? ;/

Wrzucam SS jak się robi gdy płytkę wsadzam.

77518427390908085477.png

Dodane 10.11.2012 (So) 9:00

Poprawka, InfoTool działa po 20 minutach :smiley:

Jedna z informacji podczas skanowania:

39600366072121993471.png

Nie było wtedy płyty o_O

Dodane 10.11.2012 (So) 9:07

Ciąg dalszy:

64988453271492923860.png

Niby działa, ale jak na dość szybki mój komputer nie poruszyło się nawet o 0.001% :wink:

To mnie zadziwia :wink:

Dodane 10.11.2012 (So) 9:18

Wyciągnąłem płytę i się pokazało to:

83090143661075009439.png

Dodane 10.11.2012 (So) 9:22

A tu wynik z Burn’a :stuck_out_tongue:

Bez włożenia płyty:

40648585133742394578.png

Dodane 10.11.2012 (So) 12:15

@refresh

Dodane 10.11.2012 (So) 12:33

Jeszcze przesyłam coś takiego:

“Nie pomogło, po włączeniu autoodtwarzania na windows xp płyty chodzą normalnie, ale na windows 7 po włożeniu płyty komputer zawiesza się i trzeba resetować… Stało się tak po zmianie obudowy i zasilacza, ale co to ma do tego że na jednym systemie działa, a na drugim nie ? Tyle, że oba systemy są na innych dyskach twardych. Właśnie skanuje system może to jakiś wirus, jeżeli nie to mam nadzieję, że ktoś zna odpowiedź dlaczego tak się dzieję…”

Od kogoś innego :P, ale czy to może być przyczyną? Kiedyś miałem Win XP i działało, gdy zmieniłem nie patrzyłem na płyty ;/

Mam win 7 Ultimate jak coś…

Widać,że system nie ma problemu z wykryciem nagrywarki.Ma także Firmware EL01 z 2008 r. więc powinno być kompatybilne z Windows 7.

Wydaje mi się,że trzeba sprawdzić jaki jest stan płyty DVD.Czy to jest jakaś szczególna płyta?

Czy płyta DVD była nagrywana na innym sprzęcie i nie została zamknięta.

Jeżeli płyta DVD jest otwarta dla kolejnych sesji nagrywania to powinna być zamknięta tym samym programem i w tej samej nagrywarce w której zostało rozpoczęte nagrywanie.W przeciwnym razie zdarzają się problemy.

Czy sprawdzałeś na innych płytach i o innych formatach (DVD+R DVD-R itd)?

Sprawdzałem 10 płyt :smiley:

Jedna CD druga DVD, żadna nawet się nie ruszyła ;(

Nic nie ruszam, poza tym że próbuję włączyć ją prze Mój Komputer

Mi nie chodzi o nagrywanie, lecz o sam odczyt

Każda z tych płyt jest orginalna, więc raczej dobrze zakończona :wink:

Żadna z nich nie jest zarysowana, tyle że mój znajomy miał np. Win XP i mu działał ta moja nagrywarka, również działała mu na 7, ale proffesional a nie Ultimate, a Ultimate wyszła później, więc nie wiem, ale wydaje mi się że to może być jakaś komplikacja.

Jeślo działa na PRO to powinna też działać na Ultimate.

Może jakiś konflikt z innym sprzętem.

Nie znam odpowiedzi może ktoś się dołączy z rozwiązaniem.

Dzięki, może ktoś pomoże :slight_smile:

Dodane 10.11.2012 (So) 14:55

@refresh HELP!

Dodane 26.11.2012 (Pn) 19:02

Mam rozwiązanie:

Płyta główna - wadliwy mostek…