Nieczytelny obraz + karta grafiki GECUBE X1950 PRO

Witam,

mam problem z karta graficzna GECUBE X1950 PRO 512 MB a dokladnie pojawiaja sie dziwne znaczki i obraz jest nieczytelny.

Karte kupilem nie nowa na e-bay. Sprzedawca poinformowal o bledzie, ale sadzilem, ze moze to wina zlego podlaczenia. Karta funcjonuje i wlacza sie jak nalezy. Posiada dwa chlodzienia i wszystkie pracuja przyzwoicie. Jedynie wlasnie ekran jest nieczytelny. Dolaczam zdjecia, moze ktos wie jak to naprawic i co jest problemem.

Dziekuje za wszelka pomoc

pozdrawiam

:wink:

ROBERTO

9998185b041c4d50m.jpg

b7bf2bd0a7f43e00m.jpg

76664aaf55a0ad08m.jpg

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na konkretny.

Rzecz jasna - nie pisz dużymi literami.

Inaczej temat poleci do śmietnika.

Nie wklejaj tak dużych screenów a forum. Proszę je umieścić na fotosik.pl i wkleić miniatury do postu.

Problem dotyczy pamięci, sprawdź czy chłodzenie jest zamontowane odpowiednio, i czy może taktowania karty nie są na stałe podkręcone w biosie, jeśli tak to obniż je jakimś tweakerem i sprawdz czy coś pomoże, no i kolejny ważny element czy karcie nie brakuje powera ??

NO i jaki mas zasilacz??

Wiec tak…

Co do chlodzenia, to zamontowane od nowosci, wiec chyba dobrze bo nie ruszane.

Z taktowaniem to trudno powiedziec, bo jak widac na zdjeciach obraz jest nieczytelny wiec trudno nawet sprawdzic cos.

Powery sa dwa i oba podlaczone i wlaczone. Zasialacz chyba wystarczy - 450 Watts.

Dziekuje

pozdrawiam

:slight_smile:

Jeżeli masz zasilacz no name to nie starczy

Jest firmowy JeanTech, kosztowal sporo wiec mysle, ze jest wystarczajaco dobry

Dolaczam kilka zdjec samej karty. Zauwazylem, ze chlodzenie, czyli wentylatory nie sa osadzone sztywno na karcie tylko maja luz. Czyli cala konstrukcja jest lekko ruchoma. Moze to powoduje, ze radiator nie przylega dokladnie a w trakcie pracy karty napewno pojawiaja sie drgania i nigdy nie bedzie dokladnego chlodzenia procesora. Ale to moj wymysl, moze ktos madrzejszy doradzi.

a0eb036fd1d6f023m.jpg

68c746f5096e5530m.jpg

def389b177ce8cc3m.jpg

Witam,

rowniez kupilem karte Ati X1950 pro, mi znowu instaluje sie wszystko ok, komputer wlancza sie, i po jakis 2 minutach po prostu czasem sie tylko wiesza a czasem wylancza i wyskakuje czarny ekran i musze na powerze wylaczyc kompa. Mam plyte glowna MSI KT4 AV (sciągnąłem najnowsze stery), zrobilem tez przeinstalke windowsa i tez nie pomoglo… Zasilacz rowniez powienien wytrzymac…probowalem na 350W Chieftec i na 450W Tracer i zawsze to samo… Jak rozwiazac ten problem?? prosze o pomoc

ja_stuff mógłbyś się nie podpinać pod cudze tematy :wink: Załóż własny o swoim problemie, tak będzie lepiej dla wszystkich :slight_smile:

robipol - to znaczy że chłodzenie rusza się na samym GPU? Mocowanie wygląda na solidne więc powinno trzymać dobrze. A nawet jeśli nie, to to przecież nie możliwe żeby już na starcie GPU osiągnął takie temperatury, żeby od razu kopać obraz…