Niedokładna myszka laserowa Logitech

Witam wszystkich, zakupiłem ostatnio zestaw bezprzewodowy, tj. klawiatura i mysz Logitech LX 710 Laser i mam następujący problem z myszką po prostu jest niedokładna, mam wrażenie że wskaźnik(strzałka) pływa… Zainstalowałem najnowsze sterowniki ze strony producenta i problem nadal jest. Z klawiaturą jest wszystko OK. Gdy podłączę starą myszkę przewodową problem ustępuje. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

W moim zestawie A4Tech [Mysz + Klawiatura] miałem podobną sytuację. W opcjach sterownika miałem możliwość “sparowania” myszy i klawiatury, aby mogły razem pracować na jednym kanale. Wtedy było już troszkę lepiej. Następnie w opcjach sterownika znalazłem możliwość zmiany częstotliwości reakcji odbiornika na ruch [od 200 MHz do 500 MHz]. Dodatkowo pomogła zmiana kanału nadawania, aby nie pokrywał się z okolicznymi sieciami Wi-Fi. Po tych zmianach zestaw nadawał się do użycia. Jeżeli to nie problem softwarowy to może po prostu podkładka? Niektóre myszki różnie znoszą niektóre materiały.

Możesz napisać dokładnie gdzie tego szukać, bo jakoś nie mogę znaleźć…

Pisałem. Ja mam zestaw A4Tech i mam w tray’u taką ikonkę. Klikając prawym przyciskiem myszy mam opcję konfiguracji zestawu. Tam mogę wybrać czułość i możliwość sparowania urządzenia. Musisz mieć przynajmniej możliwość zmiany kanału nadawania. Jeżeli nie ma tak podstawowych opcji dostosowywania urządzenia to ja osobiście nie mogę nic poradzić. Możesz jeszcze sprawdzić czy działa tak samo na innym komputerze. Jeżeli tak to:

a) Chyba masz prawo oddać ją na gwarancję.

b) Zacytuję to z bloga DP autor : NRN