Niedokońca użyta przestrzeń dyskowa

Mój dysk to wd1600ys- 160 gb. Mój problem jest taki ,że mam 2 partycje po 63,9 gb(co daje 127,8gb). Czy ta nie zajęta przestrzeń jest do czegoś potrzebna? Jeśli nie to w jaki sposób dodam te 30 pare gb do drugiej partycji(baaardzo by mi się przydały)?

A przy okazji:

Czy wasz folder windows też zajmuje 3gb ?

I czy normalne jest to ,że zajęte miejsce na dysku c wynosi trochę ponad 50 gb a zawartość partycji c to 40 gb ?

Pozdrawiam, i z góry dzięki za pomoc :slight_smile:

daj zrzuty ekranu, bo totalnie nie wiem o co chodzi…

Nie, nie zdarza się tak, że jest więcej zajętego niż wolnego miejsca. :slight_smile: Mam ten sam dysk i mam 157 GB więc jak masz na gwarancji, zgraj najpotrzebniejsze rzeczy gdzieś i poprostu go oddaj. Najlepiej dziel partycje tak: C = 30GB, D = 120 GB. :slight_smile:

witam. gwarancja tu nic nie da. po prostu to twoja wina. jak robiłeś partycje to nie zagospodarowałeś tego 30 GB. i tego już nie odzyskasz. każdy jak robi partycje to nie gospodaruje gdzieś około 3-5 GB.ale nie 30 GB. pozdro

Gpartet’em powinno dać się przydzielić tą wolną przestrzeń do któregoś z dysków .

Ja to bym to tak zrobił - zgrał bym potrzebne dane np na DVD i przeinstalował system z formatem, oczywiście usuwająć stare partycje i robiąc nowe.

Ale wy pieprzycie za przeproszeniem… Jak nie odzyska tego co stracił? (Schabik PL) Przecież jak będzie chciał to poprostu przy instalacji użyje resztę miejsca… A on pisał, że nawet jak ma 30 GB partyjcę, a ma na niej zajęte 40 GB. Czytajcie ze zrozumieniem. :] I ja jakoś nigdy nie zostawiam wogóle wolnego miejsca, zawsze robię FULL. Zostało tylko 8 MB, które musi zostać, obszar nie podzielny na partyjce jak dobrze pamiętam. :]