Niedokończony format hdd

witam :wink: mam taki o to problem z nowym dyskiem 500gb Seagate sata , za pomocą windowsa xp narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami włączyłem formatowanie nowego dysku proces stanął na 81% , Przy probie ponownego formatowania wywala komunikat iz system nie byl w stanie ukonczyc formatowania. I tak za kazdym razem. także przy instalacji nowego windowsa , co z tym zrobić czym sprawdzić dysk lub jak naprawić ![-o<

jeśli nic nie ma na nim to wyzeruj go mhdd z płytki hiren’s boot lub hdat2, załóż partycję i ponownie sformatuj. możesz też zapodać przy wpiętym dysku zrzut ekranu z zakładki health programu hd tune.

hd tune chyba nic nie zrobię , ponieważ xp nie widzi dysku , odinstalowałem sterowniki dysku w menadżerze zadań restart kom, ponownie zainstalowało sterowniki

ale dalej nie jest widoczny również w menadżerze ;/ dysk był czysty jak napisałem wcześniej jest to nowy dysk , nie mam pojęcia jak mam go wyzerować ,poszukam tych programów i spróbuje

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

skoro nie widzi system to sprawdź czy bios widzi jeśli nie to sprawdź podłączenia konfigurację w bios, możliwe, że dysk jest uszkodzony a wtedy reklamacja.

dysk jest widoczny w biosie

pierwsza pozycja sata u mnie to nagrywarka liteOn

sata dwa st 3500 czyli mój dysk

a teraz tak

botuję ten program mhdd

wybieram pozycje 2 start sccsi

tylko że dysk nie jest widoczny w żadnej z wymienionych pozycji (port 1f0h,179h,100h) http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html z tej strony

program widzi dysk jako pci controllers w kolejności

6.LiteOn nagrywarka dvd

  1. nic

8.st350032…

jeśli mhdd nie widzi kontrolera sata, to pozostaje program hdat2 też ma funkcję zerowania

już pobieram iso . zaraz wypale na płytkę i zobaczymy co da się zrobić

i jeszcze jedno jak ustawić sata 2 na mastar może dlatego nie widzi dysku na porcie mhdd , jedni piszą że to zależy od dysku i że nie trzeba zworki gdzieś czytałem że nie da się ustawić sata na mastera i sam już nie wiem , czy to chodzi o to by ustawić limit 1,5gb/operation ?? igły są cztery … ale na dysku nic nie ma na temat mastera a bez master mhdd nic nie zdziała

nie, dyski sata nie mają trybu master slave, jedno urządzenie jeden kontroler, transmisja szeregowa. mhdd widzi dyski sata na kontrolerach na których można stawić tryb zgodności z IDE.

edit

sprawdziłem dysk za pomocą HDAT2 v4.8.1 2010 nie ma żadnych bad sektorów , i chyba jest już ok ponieważ dysk jest widoczny przez menadżer urządzeń ale nie jest widoczny w moim komputerze czyli ta sama sytuacja jak przed feralnym formatem :wink: co więcej dysk jest widoczny w panel sterowania / Zarządzanie komputerem /Zarządzanie dyskami ale nie chce za pomocą xp formatować drugi raz dysku po to by sytuacja się nie powtórzyła , jaki program polecacie do tego ???

dzięki za pomoc wszystkim ;)chcę również zaistalować na nim windowsa 7 muszę również podzielić dysk na partycje itd

http://www.pobieralnia.pl/kategoria-214 … dysku.html

soft

jednak nic to nie pomogło;/ musicie napisać jak wyzerować dysk za pomocą hdat2 widzi dysk a opcji jest tam sporo ;/

szukałem na innych stronach ale nie ma nic na ten temat pzdr

funkcja wipe disk…

znalazłem tam opcje wipe device jeśli to to samo co wipe disc to nic nie pomogło ;/ zero błędów zero bad sektorów a dysku nie da się zformatować

a partycje to żeś utworzył ?? spróbuj zrobić szybki format…

radzil bym oddac na gwarancje.

tak partycja była , szybki format również próbowałem :wink: bez skutku

sprawdziłem jeszcze raz tym razem z windowsa xp hdat2 (bez botowania ) bad sektor i zerowanie, restart windows wywalil 2 bluescreen’y . chyba za 4razem wstał xp i jak na razie działa dysk , zaraz spróbuje podzielić na partycje i zobaczymy czy na długo pomogło

screen

http://www38.zippyshare.com/v/64827693/file.html

tylko dziwi mnie jedna rzecz dysk jest czysty a mam zajęte 79mb

ps: wczoraj odebrany z gwarancji , również dziwna sprawa komp działał normalnie następnego dnia blue csreen co było u mnie normalne przy pierwszym uruchomieniu i za każdym razem jeszcze na windows 7 , niby stery od karty g sprawiały problem zresztą pisałem i o tym na forum lecz bez sensownego wytłumaczenia przyczyny;) dysk padł został wymieniony na nowy :smiley: