Niedokończony format hdd

(zdzisiekZklanu) #1

witam :wink: mam taki o to problem z nowym dyskiem 500gb Seagate sata , za pomocą windowsa xp narzędzia administracyjne>Zarządzanie komputerem>Zarządzanie dyskami włączyłem formatowanie nowego dysku proces stanął na 81% , Przy probie ponownego formatowania wywala komunikat iz system nie byl w stanie ukonczyc formatowania. I tak za kazdym razem. także przy instalacji nowego windowsa , co z tym zrobić czym sprawdzić dysk lub jak naprawić [-o<

(Technik Elektro) #2

jeśli nic nie ma na nim to wyzeruj go mhdd z płytki hiren's boot lub hdat2, załóż partycję i ponownie sformatuj. możesz też zapodać przy wpiętym dysku zrzut ekranu z zakładki health programu hd tune.

(zdzisiekZklanu) #3

hd tune chyba nic nie zrobię , ponieważ xp nie widzi dysku , odinstalowałem sterowniki dysku w menadżerze zadań restart kom, ponownie zainstalowało sterowniki

ale dalej nie jest widoczny również w menadżerze ;/ dysk był czysty jak napisałem wcześniej jest to nowy dysk , nie mam pojęcia jak mam go wyzerować ,poszukam tych programów i spróbuje

(Adalbert) #4

http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html

(Technik Elektro) #5

skoro nie widzi system to sprawdź czy bios widzi jeśli nie to sprawdź podłączenia konfigurację w bios, możliwe, że dysk jest uszkodzony a wtedy reklamacja.

(zdzisiekZklanu) #6

dysk jest widoczny w biosie

pierwsza pozycja sata u mnie to nagrywarka liteOn

sata dwa st 3500 czyli mój dysk

a teraz tak

botuję ten program mhdd

wybieram pozycje 2 start sccsi

tylko że dysk nie jest widoczny w żadnej z wymienionych pozycji (port 1f0h,179h,100h) http://www.nirvanowiec.republika.pl/MHDD.html z tej strony

program widzi dysk jako pci controllers w kolejności

6.LiteOn nagrywarka dvd

1. nic

8.st350032.....

(Technik Elektro) #7

jeśli mhdd nie widzi kontrolera sata, to pozostaje program hdat2 też ma funkcję zerowania

(zdzisiekZklanu) #8

już pobieram iso . zaraz wypale na płytkę i zobaczymy co da się zrobić

i jeszcze jedno jak ustawić sata 2 na mastar może dlatego nie widzi dysku na porcie mhdd , jedni piszą że to zależy od dysku i że nie trzeba zworki gdzieś czytałem że nie da się ustawić sata na mastera i sam już nie wiem , czy to chodzi o to by ustawić limit 1,5gb/operation ?? igły są cztery .... ale na dysku nic nie ma na temat mastera a bez master mhdd nic nie zdziała

(Technik Elektro) #9

nie, dyski sata nie mają trybu master slave, jedno urządzenie jeden kontroler, transmisja szeregowa. mhdd widzi dyski sata na kontrolerach na których można stawić tryb zgodności z IDE.

(zdzisiekZklanu) #10

edit

sprawdziłem dysk za pomocą HDAT2 v4.8.1 2010 nie ma żadnych bad sektorów , i chyba jest już ok ponieważ dysk jest widoczny przez menadżer urządzeń ale nie jest widoczny w moim komputerze czyli ta sama sytuacja jak przed feralnym formatem :wink: co więcej dysk jest widoczny w panel sterowania / Zarządzanie komputerem /Zarządzanie dyskami ale nie chce za pomocą xp formatować drugi raz dysku po to by sytuacja się nie powtórzyła , jaki program polecacie do tego ????

dzięki za pomoc wszystkim :wink:chcę również zaistalować na nim windowsa 7 muszę również podzielić dysk na partycje itd

(Technik Elektro) #11

http://www.pobieralnia.pl/kategoria-214 ... dysku.html

soft

(zdzisiekZklanu) #12

jednak nic to nie pomogło;/ musicie napisać jak wyzerować dysk za pomocą hdat2 widzi dysk a opcji jest tam sporo ;/

szukałem na innych stronach ale nie ma nic na ten temat pzdr

(Technik Elektro) #13

funkcja wipe disk...

(zdzisiekZklanu) #14

znalazłem tam opcje wipe device jeśli to to samo co wipe disc to nic nie pomogło ;/ zero błędów zero bad sektorów a dysku nie da się zformatować

(Technik Elektro) #15

a partycje to żeś utworzył ?? spróbuj zrobić szybki format...

(Azazel33) #16

radzil bym oddac na gwarancje.

(zdzisiekZklanu) #17

tak partycja była , szybki format również próbowałem :wink: bez skutku

sprawdziłem jeszcze raz tym razem z windowsa xp hdat2 (bez botowania ) bad sektor i zerowanie, restart windows wywalil 2 bluescreen'y . chyba za 4razem wstał xp i jak na razie działa dysk , zaraz spróbuje podzielić na partycje i zobaczymy czy na długo pomogło

screen

tylko dziwi mnie jedna rzecz dysk jest czysty a mam zajęte 79mb

ps: wczoraj odebrany z gwarancji , również dziwna sprawa komp działał normalnie następnego dnia blue csreen co było u mnie normalne przy pierwszym uruchomieniu i za każdym razem jeszcze na windows 7 , niby stery od karty g sprawiały problem zresztą pisałem i o tym na forum lecz bez sensownego wytłumaczenia przyczyny;) dysk padł został wymieniony na nowy :smiley: