Niedostępność witryny internetowej :( - prośba o pomoc!

(Malena Tlen) #1

Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki...

Od jakiegoś tygodnia, nie wiedzieć czemu, pojawił się u mnie następujący problem.

Nie mogę nic, absolutnie nic, ściągnąć z internetu...

Wcześniej generalnie działało bez zarzutu, a teraz z uporem maniaka zawsze pojawia mi się komunikat: "Program Internet Explorer nie może otworzyć tej witryny internetowej. Żądana witryna jest niedostępna lub nie można jej znaleźć. Spróbuj ponownie później"

Próbowałam "później" setki razy! :frowning: Na marne...

Nie przeprowadzałam ostatnio żadnych rewolucji w komputerze. Przynajmniej zamierzonych.

Z czym może być związany mój kłopot?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź! :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie.

(fiesta) #2

Skontaktuj się z Twoim dostawcą netu, może wina leży po ich stronie. Nie napisałaś czy mozesz korzystać z innych aplikacji wymagających połączenia z internetem (np. komunikator internetowy). Jeżeli nie przyczyn może być wiele:

spalona karta sieciowa

uszkodzony kabel z wtyczką RJ 45

blokwanie neta przez zapore ogniową

itd.

Dlatego najlepszą radą bedzie konsuktacja z serwisantem providera.

(Malena Tlen) #3

Wszystko inne mi działa. Strony się otwierają, komunikatory też...

Nawet nie wiedziałam, że mam taki problem, dopóki nie zechciałam sobie ściągnąć najnowszej aktualizacji "Tlenu".

Potem sprawdziłam i inne witryny i okazało się, że nie mogę ściągnąć absolutnie nic.

Słabe mam o kompach pojęcie, więc sądzę, że po prostu bezwiednie coś przestawiłam w "opcjach internetowych". Nie wiem tylko co :slight_smile:

Usuwałam np. niedawno pliki cookie... Czy to może mieć związek?

Robiłam też aktualizację ze strony Windows Update... Może tu tkwi przyczyna?

(fiesta) #4

Trochę się wyjaśniło, ale jeszcze nie wszystko. Jaki masz system, jeżeli jest XP to po aktualizacji z windows update mogłaś pobrać service pack 2 który ma w sobie firewolla i to on może płatać takie figle. Czy próbowałaś pobierać pliki jakimś akceleratorem na GetRight ??

(Malena Tlen) #5

Nie mam XP, mam Windows 2000

Nie używałam nic innego do pobierania plików...

Jak móqwiłam - mało się na komputerach znam i wolę sama zanadto nie eksperymentować, żeby nic nie zepsuć przypadkiem....

Ale jak widać, wpadek nie udaje się uniknąć :?

(Malena Tlen) #6

No cóż, nie pomogło żadne inne szacher-macher, jak tylko zawołanie speca, usunięcie starej przeglądarki i zainstalowanie Fire Foxa.

Trudno, zresztą ogólnie rzecz biorąc ten FF zapowiada się nieźle :-D.

W każdym razie DZIĘKUJĘ SERDECZNIE wszystkim, którzy zainteresowali się moim wątkiem i usiłowali pomóc.

Pozdrawiam :slight_smile: