Niedostępność witryny internetowej :( - prośba o pomoc!

Witam wszystkich!

Bardzo proszę o pomoc i wskazówki…

Od jakiegoś tygodnia, nie wiedzieć czemu, pojawił się u mnie następujący problem.

Nie mogę nic, absolutnie nic, ściągnąć z internetu…

Wcześniej generalnie działało bez zarzutu, a teraz z uporem maniaka zawsze pojawia mi się komunikat: “Program Internet Explorer nie może otworzyć tej witryny internetowej. Żądana witryna jest niedostępna lub nie można jej znaleźć. Spróbuj ponownie później”

Próbowałam “później” setki razy! :frowning: Na marne…

Nie przeprowadzałam ostatnio żadnych rewolucji w komputerze. Przynajmniej zamierzonych.

Z czym może być związany mój kłopot?

Będę ogromnie wdzięczna za odpowiedź! :slight_smile:

Pozdrawiam serdecznie.

Skontaktuj się z Twoim dostawcą netu, może wina leży po ich stronie. Nie napisałaś czy mozesz korzystać z innych aplikacji wymagających połączenia z internetem (np. komunikator internetowy). Jeżeli nie przyczyn może być wiele:

spalona karta sieciowa

uszkodzony kabel z wtyczką RJ 45

blokwanie neta przez zapore ogniową

itd.

Dlatego najlepszą radą bedzie konsuktacja z serwisantem providera.

Wszystko inne mi działa. Strony się otwierają, komunikatory też…

Nawet nie wiedziałam, że mam taki problem, dopóki nie zechciałam sobie ściągnąć najnowszej aktualizacji “Tlenu”.

Potem sprawdziłam i inne witryny i okazało się, że nie mogę ściągnąć absolutnie nic.

Słabe mam o kompach pojęcie, więc sądzę, że po prostu bezwiednie coś przestawiłam w “opcjach internetowych”. Nie wiem tylko co :slight_smile:

Usuwałam np. niedawno pliki cookie… Czy to może mieć związek?

Robiłam też aktualizację ze strony Windows Update… Może tu tkwi przyczyna?

Trochę się wyjaśniło, ale jeszcze nie wszystko. Jaki masz system, jeżeli jest XP to po aktualizacji z windows update mogłaś pobrać service pack 2 który ma w sobie firewolla i to on może płatać takie figle. Czy próbowałaś pobierać pliki jakimś akceleratorem na GetRight ??

Nie mam XP, mam Windows 2000

Nie używałam nic innego do pobierania plików…

Jak móqwiłam - mało się na komputerach znam i wolę sama zanadto nie eksperymentować, żeby nic nie zepsuć przypadkiem…

Ale jak widać, wpadek nie udaje się uniknąć :?

No cóż, nie pomogło żadne inne szacher-macher, jak tylko zawołanie speca, usunięcie starej przeglądarki i zainstalowanie Fire Foxa.

Trudno, zresztą ogólnie rzecz biorąc ten FF zapowiada się nieźle :-D.

W każdym razie DZIĘKUJĘ SERDECZNIE wszystkim, którzy zainteresowali się moim wątkiem i usiłowali pomóc.

Pozdrawiam :slight_smile: