Niedrogi Access Point (LAN i Wi-Fi) / Repeater WiFi

Cześć, 

 

Poszukuję niedrogiego urządzenia które będzie miało dwie funkcje w sobie: access pointa oraz Repeater WiFi  :)

Chcę urządzeniem wyłapać sygnał WiFi który udostępnia inny router i móc po pierwsze wysłać go po kablu lan do dwóch

urządzeń które nie mają w sobie katy WiFi  tylko wyjścia LAN ale oprócz tego wzmocnić jeszcze w pobliskich pomieszczeniach sygnał wifi  :)

 

Znalazłem dwa ciekawe urządzenia:

Netis WF2412

i

Netis WF2414

  • czy powyższe urządzenia nadały by się do tego co wyżej napisałem?

 

Budżet ok. 50zł.

 

Dzięki.

 

Pozdrawiam,

http://8level.pl/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage.tpl&product_id=50&category_id=6&option=com_virtuemart&Itemid=2&lang=pl

Twoje propozycje nie mają dwóch portów LAN, więc nie podłączysz przewodowo dwóch urządzeń. Stabilność w tego typu urządzeniach jest dość kiepska. Często się zawieszają i nie działa internet. Mówię na przykładzie Tp-Linka TL-WA750RE.

Longhorn2009,  urządzenie które podałem mają 2 porty LAN a urządzenie bez zewnętrznej antenki ma nawet 4 porty :slight_smile:

W porządku, mają po kilka portów. Na telefonie czarne porty zlały się z obudową i ich nie zauważyłem. Netis to chińska firma, podobnie z resztą jak tp link. W tym budżecie tylko na takie modele możesz sobie pozwolić. Do wzmocnienia wifi takie urządzonka się nadają, ale transfery na pewno spadną przy użyciu funkcji repeater i trzeba się liczyć, że od czasu do czasu trzeb będzie zrobić restart.