Niedrogi dysk w chmurze z konretną funkcjonalnością

Czy ktoś może polecić niedrogi dysk internetowy do synchronizacji plików? Potrzebuję min.100 GB i przede wszystkim zależy mi na możliwości łatwego i szybkiego skopiowania bezpośredniego odnośnika do pliku, tak aby ktoś mógł go pobrać klikając w link, bez wchodzenia na stronę tego dysku, lub w przypadku obrazu, mógł go wyświetlić bezpośrednio w przeglądarce www za jednym kliknięciem. Musi również pozwalać na podmianę pliku bez zmiany odnośnika, tak jak było na Dropboxie, tzn. wgrywam sobie np. obrazek, podaję komuś link i za godzinę zmieniam ten obrazek na inny o tej samej nazwie, a link wciąż jest ten sam i teraz ta osoba może zobaczyć ten drugi obrazek, który wgrałam później. Na Dropboxie niestety zaszły zmiany i teraz już nie można podawać bezpośrednich odnośników na darmowym koncie, a płatne jest zbyt drogie. Np. taki Hubic jest sporo tańszy, ale nie wiem, czy posiada opisane przeze mnie funkcje. Może ktoś się orientuje? Prosiłabym o sprawdzone propozycje, które na 100% mają opisaną przeze mnie funkcjonalność.

Powiem wprost, że na 100% nie jestem pewien, czy podmiana przykładowego obrazka na inny, pozwoli na pozostawienie tego samego linku, ale w pierwszej kolejności też pomyślałem o hubiC. Natomiast ich dysk ma jedną, bardzo dużą jak dla mnie wadę - brak jakiejkolwiek wyszukiwarki. Musisz mieć bardzo poukładany system plików i folderów, żeby się w tym połapać przy 100GB.
Sprawdź jeszcze MEGA i MediaFire.

1 polubienie

Może pogadaj z nimi http://xopero.com/pl/

Tu możesz sobie potestować
https://www.nazwa.pl/backup/

1 polubienie

@happypiotr Miałam nadzieję, że ktoś korzysta z podobnej usługi i po prostu wie jak to wygląda. Testowanie nie zawsze jest miarodajne, bo czasami w wersji testowej czy darmowej niektóre opcje są niedostępne. Dodatkowo prosiłam o coś niedrogiego, a tutaj za 100 GB trzeba płacić 20zł/m-c, kiedy w Hubic za cały rok zapłacę ok. 45 zł (10 €).

A może ownCloud ma funkcjonalność którą potrzebujesz?
Właśnie sobie zainstalowałem i testuję
W nazwa.pl masz teraz hosting 200 GB za niecałe 30zł /rok w urodzinowej promocji, bierzesz za free na 14 dni, wrzucisz ownClouda i obczaisz :wink:

1 polubienie

Hej, przetestowałem
W ownCloud udostępnienie pliku z bezpośrednim linkiem to jedno kliknięcie :slight_smile:
W przypadku udostępnienia grafiki, możesz później podmienić tę grafikę i na tym samym linku działa :slight_smile:
Zresztą jak każdy inny plik, podmieniasz np pdf i też działa pod tym samym linkiem udostępnionym. Udostępniać możesz też na hasło i na określony czas.

1 polubienie

Dzięki, to zaraz sobie to sprawdzę :slight_smile:

@Edycja:
Nie bardzo potrafię się w tym połapać. Z tego co zrozumiałam, ownCloud nie oferuje miejsca w chmurze, jest tylko darmowym narzędziem do synchronizacji plików i trzeba go zainstalować na jakimś serwerze? Oferta nazwa.pl rzeczywiście wygląda bardzo atrakcyjnie, ale też wydaje się to mocno skomplikowane, gdyż oferuje mnóstwo opcji, z których w ogóle nie będę korzystać i nawet nie wiem, do czego służą. Myślałam o zwykłym dysku internetowym, takim jak Dropbox czy OneDrive, nie hostingu www z jakimiś bazami MySQL, domenami i innymi dziwadłami, z którymi nie mam pojęcia, co robić. Nie mam strony internetowej ani nie planuję jej zakładać. Nigdy nie miałam do czynienia z tego typu hostingiem.
Nie mogę nigdzie się doczytać, o co dokładnie chodzi z tym okresem próbnym. Czy po tych 14 dniach trzeba wysłać jakieś wypowiedzenie?
Ogólnie wydaje się to zbyt skomplikowane jak na moje potrzeby i nie wiem, czy bym sobie poradziła z obsługą :frowning:

Ale to jest proste serio
Bierzesz ten hosting 200 GB za 26 zł i sobie testujesz za free 14 dni, później opłacasz albo porzucasz zamówienie.
Możesz utworzyć bazę MySQL (2 minuty) ale nie musisz.
Ściągasz na FTP ownCloud i instalujesz, to 2 min
I gotowe :slight_smile:
Dodatkowo możesz sobie go zainstalować na domenie swojej, masz za free 5 domen PL, albo zainstalować na domenie co masz w hostingu typu twojadomena.nazwa.pl.
Może ktoś Ci pomoże jak nie dasz rady sama, zawsze też możesz do nich zadzwonić, są mili i cierpliwi :slight_smile:
Jak coś to też pisz na priv.
Gra warta świeczki, ja mimo że mam hosting to wziąłem tę promocję tylko na chmurę właśnie :slight_smile:

1 polubienie

Jeśli chodzi o bazę MySQL, to nawet nie wiem, co to jest i do czego miałoby mi się przydać :confused:
A jak właściwie wygląda synchronizacja plików i folderów w takim systemie? Przykładowo w OneDrive uruchamiam aplikację na swoim komputerze, zaznaczam sobie, które foldery mają być synchronizowane i one się synchronizują. Uruchamiam sobie tę aplikację tak raz w tygodniu dla uaktualnienia. Mogę również wybrane foldery wyłączyć z synchronizacji i wtedy będą tylko w chmurze, niezależnie od tego, czy usunę je z mojego komputera. Jeśli chcę wrzucić pojedynczy plik, to mogę go wrzucić przez przeglądarkę internetową, przeciągając go na kartę, w której mam otwartą stronę OneDrive, będąc zalogowaną na swoje konto.
Czy z ownCloud będzie to wyglądać podobnie?
Zależy mi głównie na tym, aby mieć na dysku w chmurze taką kopię zapasową wybranych folderów z mojego komputera i od czasu do czasu móc komuś prosto, szybko i wygodnie przesłać jakiś plik lub grafikę do wglądu, tak aby ta osoba mogła ją pobrać jednym kliknięciem bezpośrednio z podanego odnośnika, bez czekania i zbędnego klikania, albo obejrzeć oryginalną grafikę w przeglądarce. To wszystko, czego potrzebuję. Nie potrzebuję synchronizować kilku urządzeń ani zakładać stron www. Nie potrzebuję udostępniać odnośników na hasło ani na określony czas. Chodzi o to, aby było jak najprościej, najszybciej i jak najmniej klikania z tym wszystkim. Czy w takim razie ta usługa na pewno jest dla mnie?

Hej,
a nie musisz wiedzieć co to MySQL jak nie chcesz, w hostingu klikasz, zakłada się, wpisujesz nazwę i hasło i masz, a to baza danych, zwyczajnie.
Synchronizacja w ownCloud wygląda tak samo jak na Dropboxie, od wczoraj mam to testuję ciągle. Ściągasz aplikację, instalujesz na kompie i sobie synchronizujesz folder, ale nawet kilka folderów, to jest bardzo wygodne, tak jest w Sugarsync.
Działa tak jak piszesz tak samo w ownCloud. Ale aby coś wrzucić na chmurę to nie musisz przez przeglądarkę, wystarczy kopiujesz do synchronizowanego foldera na kompie.
Możesz tez zainstalować apkę na np Androida i masz to wszystko w smartfonie. Mało tego, możesz sobie zdjęcia w smartfonie przeglądać ze swojej chmury i słuchać muzy.
Fajną funkcją jest też integracja z Thunderbirdem, możesz wysyłać w mailu plik np 100 MB, tyle że on z automatu się nie załączą, a wrzuci na Twoją chmurę i w mailu będzie link do niech. Jeszcze tego nie testowałem, ale wydaje się super sprawą.
Jeśli sie nie mylę, to ownCloud ma tez funkcje na smartfonie, że zrobione zdjęcia też lądują na chmurze. Nie wiem. Ogólnie ma dużo dodatkowych fajnych rzeczy chyba.
PS.
Podstawowa, jak dla mnie różnica na plus to taka, że np jak piszesz, w OnDrive masz katalog “OnDrive” tak? I co tam nie wrzucisz to Ci się synchronizuje nie? A tu olać, po prostu sobie podpinasz dowolne foldery z kopma i one ciągle Ci sie synchronizują z chmurą. Bardz tego mi brakowało, bo za Sugarsync nie zapłaciłem, jak wprowadzili przymus. A teram mam 200 GB za 26zl na samą chmurę prywatną i cześć :slight_smile:
Jak chcesz jeszcze taniej to masz 100 GB za 14 zł / rok haha
https://home.pl/hosting#www

PS2
Masz tu też na DP wszytko ładnie napisane :slight_smile:

1 polubienie

Dodam, że wczoraj wskoczyła promocja na 500 GB (!!) hosting za 20 zł netto / rok (!)
https://www.nazwa.pl/hosting/
Za rok, można przecież nie odnowić a wszystko zgrać i znów skorzystać z jakiejś promocji u providerów
I jeszcze certyfikat roczny dają SSL aby zabezpieczyć jak ktoś chce aż tak bardzo.
Na chmurę z ownCloud idealnie!
Enjoy

Ty się dobrze czujesz? W jaki bym temat nie wszedł, wszędzie spamujesz tym samym badziewiem. Pracujesz w nazwa.pl czy jak?