Niedrogi dysk zewnętrzny 1TB


(betmariss) #1

Jak w tytule, co byście polecali? Zależy mi na tym, aby dysk był jak najtańszy i jednocześnie trwały, aby można było z nim podróżować. Najlepiej aby był w ofercie Moreli, Proline lub Komputronika, bo tam mam darmowy odbiór osobisty blisko miejsca zamieszkania.


(GL1zdA) #2

Taki, tylko 0,5 TB https://www.morele.net/dysk-zewnetrzny-transcend-storejet-1tb-ts1tsj25h3p-397335/ wygrałem parę lat temu na HotZlocie i nadal działa. Od tego czasu dokupiłem jeszcze wersję 1 i 2 TB, co najmniej dwie inne osoby, które znam również korzystają z niego. Polecam.


(Jusko) #3

Używam dysku Maxtora 1TB za 259zł, niemniej cena ze Saturna: https://saturn.pl/komputery-i-tablety/dysk-zewnetrzny-maxtor-m3-portable-1-tb-czarny

Podróżuje ze mną w torbie/plecaku po wiele kilometrów i jest OK. Używam jako backup danych. Zapewne są lepsze dyski, ale póki co się spisuje.


(betmariss) #4

Hmm, to w Morelach i Komputroniku też jest ten Maxtor M3, ale o 50 zł taniej :wink: Aczkolwiek na razie bardziej skłaniam się ku temu, który poleca użytkownik GL1zdA. Chociaż ten Maxtor też wydaje się spoko


(sensu) #5

W takim razie z pewnością poleciłbym… dokupić obojętnie do jakiego dysku i to nie taki najtańszy z “papieru”, a trochę sztywniejszy.

Również polecam Maxtor M3/Samsung M3.
Odradzam natomiast wszelkie slimy.


(betmariss) #6

Yyy… ale co dokupić do dysku?


(bachus) #7

Praktycznie z każdym, jak nim nie wywijasz za mocno w czasie pracy (fizyki nie oszukasz). W dzisiejszych czasach przy zaparkowanych głowicach i zatrzymanych talerzach dyski są wytrzymałe.


(sensu) #8

POKROWIEC. Nie wiem jak ja to pisałem, że zapomniałem o najważniejszym słowie.


(kanilo) #9

https://www.sferis.pl/dysk-twardy-zewnetrzny-adata-hd710m-1tb-25-usb-30-military-wodo-wstrzasoodporny-ahd710m-1tu3-ccf-p416472 może ten ?