Niedrogi subwoofer. Ktoś coś poleca?

Hej - kupiłem ostatnio wzmacniacz i głośniki - używane, nie planowałem dużo wydać.
amplituner to yamaha rx 350.
Kolumny wolnostojące stereo i chciałbym do tego dokupić soobwoofer aktywny(?).
Ktoś coś poleca niedrogiego? może być używka.

Ale to do filmów ten sub, czy jak?

Trochę do filmów, ale głównie do muzyki, jednak brakuje troszkę brzmienia.
kolumny są z zestawu eltax 1425. No i co tu dużo mówić - brakuje im trochę.

Lub może polecacie jakieś budżetowe kolumienki, lub ew zestaw 2+1

Kolumny są podłe. Sub za wiele nie uratuje. Do filmu, czy techno/dance będzie lepiej, reszta gorzej.
A jaki jest na to budżet? Może lepiej zmienić głośniki na jakieś ludzkie.

Soobofery są słabe. Lepiej kupić sobie normalne głośniki basowe. Ja polecam kolumny rema hi fi. Są śmiesznie tanie, a brzmią jak nie jedne drogie kolumny

Tylko, żeby nie przesadzać z tym bum bum bum, bo ostatnio sąsiad zza ściany kupił sobie jakiś nowy sprzęt i piłuje go kilka godzin dziennie a ja mam w pokoju ciągłe dudnienie i brak komfortu do odpoczynku.
Wszystko rozumiem, że sprzęt jest do grania, ale bez przesady - jeśli mieszka się w kamienicy, czy tam bloku.

Co to są te normalne głośniki basowe?

Zawsze chciałem mieć jakiś sprzęt audio, ale jak mieszkałem w mieszkaniu, to nie chciałem kupować.
przeprowadziłem się do domu, więc teraz sąsiadom za bardzo dokuczać to nie powinno :wink:
A nie chodzi mi też o głośność, a o jakość.

Ja polecam kolumny rema hi fi. Są śmiesznie tanie, a brzmią jak nie jedne drogie kolumny

takie w sensie? : Kolumny stereo HI-FI Rema Jastrzębie-Zdrój • OLX.pl
Nie ciężko dorwać takie w dobrym stanie ?

Kolejny klamor kupisz i nic lepszy.

dokupiłem do nowego TV w sklepie Soundbar PHILIPS TAB5305/12 Czarny za 400 i jest git

Ten soundbar to poziom takich pierdzideł jakie popełnia Logitech, Creative itp. do komputera.
Dla mało wymagającej osoby ujdzie, na pewno jest poprawa w stosunku do tego co siedzi w plastiku TV. Ale do jakości, to już te kolumienki z zestawu eltax grają lepiej, tylko mniej dudnią.

A ile kasy jest na te kolumny?

do tysiaka maks myślę.

A jaka muzyka preferowana?

A różnie, ale brzmienia pytasz pewnie.

Wchodzi czasem i rock i metal i elektroniczna, także i głębsze brzmienie by się przydało.
Nie musi „Je%$ basem”, ale fajnie by było, żeby było w miarę czysto w dolnych partiach.

Szukaj czegoś albo w zamkniętych obudowach, albo z membraną bierną, albo zestawów co najmniej 3 drożnych, albo naprawdę dobrze zrobionego basrefleksu. Taka muzyka potrzebuje szybkiego basu, SUB będzie się ciągnął i psuł takie kawałki.

Polecam coś takiego link, myślę, że sprawdzi się przy tej muzyce z nawiązką, wszystkie Vegi to hałaśliwe, szybkie konstrukcje, które mają mocne kopnięcie i niezłą jakość.

Trochę przekracza budżet, ale może jakaś negocjacja.

Ja sobie zamówiłem w zasadzie sprzęt sejsmiczny Klipsch R-115SW. :wink:

Nie chciałbym być twoim sąsiadem…
.„Klipsch R-115SW to perfekcyjna reprodukcja mocnego, wyrafinowanego i punktualnego jak bicie serca basu. Potężny, wyłażący z otchłani bas z pewnością przerazi i postawi na nogi Twoich sąsiadów. To potrafi tylko Klipsch”- o rety…powinni to zakazać.

Kolumny STX (nawet F110) + jakiś wzmacniacz / amplituner (z końcówki lat 90-tych) zrobią lepszą robotę niż jakiś gówniany soundbar.

Fajne kolumny ale same nie zagrają.
Wydaje mi się że należy doliczyć wzmacniacz do budżetu.

A ten co mam nie styknie?

A, skoro masz to jak najbardziej używaj.
Myślę że przekroczenie budżetu na kolumny proponowane przez wasabi uzasadnione.