Niedrogi tablet do czytania e-booków

Jaki byście polecili miłośniczce literatury? Mam smartfona z androidem, bardzo często czytam na nim książki z aplikacji Kindle for Android, tak, że telefon szybko się wyładowuje, a przecież ma służyć do dzwonienia, nie czytania :wink: Może warto kupić tablet specjalnie do czytania elektronicznych książek? Zależy mi przede wszystkim na tym, aby działały typowe e-bookowe programy, jak właśnie Kindle for Android, Aldiko. W gry nie gram, do oglądania filmów tablet raczej też nie posłuży, chodzi mi przede wszystkim o komfortową lekturę. Najchętniej kupiłabym właśnie czytnik Kindle, ale finanse nie te, więc może jakiś tablet mógłby mi zastąpić taki czytnik?

Od czytania książek na tablecie bolą oczy. Kup sobie czytnik do e-bookow. Można kupić niezły za 300 zł. Nawet taki jest 100 procent lepszy do czytania od tableta świecącego w oczy.

Tu bym się nie zgodził, wszystko zależy od ustawień jasności/kontrastu, PPI wyświetlacza, oświetlenia na zewnątrz itd.

W odpowiednich warunkach da się czytać na tablecie bardzo wygodnie, choć jeżeli jedynym przeznaczeniem tabletu będzie czytanie książek to zdecydowanie lepiej kupić dedykowany czytnik z ekranem e-ink.

a jeszcze wygodniejsze wg mnie jest słuchanie książki ;). wiem, że jakość syntezatorów nie jest rewelacyjna i daleko im do ideału, ale jak już się człowiek przyzwyczai, to nie jest źle. można “nagrać” książkę do formatu mp3, wgrać na dowolny odtwarzacz/telefon i słuchać. w dodatku można w tym czasie robić inne rzeczy, np. zmywać naczynia, jeździć na rowerze lub wyjść z psem na spacer :).

co do samego czytania na tablecie, to kwesta gustu i przyzwyczajeń. jednym to nie przeszkadza, innych będą bolały oczy po 15min.