Niedrogi tablet do czytania e-booków

(Niesmiala1985) #1

Jaki byście polecili miłośniczce literatury? Mam smartfona z androidem, bardzo często czytam na nim książki z aplikacji Kindle for Android, tak, że telefon szybko się wyładowuje, a przecież ma służyć do dzwonienia, nie czytania :wink: Może warto kupić tablet specjalnie do czytania elektronicznych książek? Zależy mi przede wszystkim na tym, aby działały typowe e-bookowe programy, jak właśnie Kindle for Android, Aldiko. W gry nie gram, do oglądania filmów tablet raczej też nie posłuży, chodzi mi przede wszystkim o komfortową lekturę. Najchętniej kupiłabym właśnie czytnik Kindle, ale finanse nie te, więc może jakiś tablet mógłby mi zastąpić taki czytnik?

(darek0107) #2

Od czytania książek na tablecie bolą oczy. Kup sobie czytnik do e-bookow. Można kupić niezły za 300 zł. Nawet taki jest 100 procent lepszy do czytania od tableta świecącego w oczy.

(sadaj72) #3

Tu bym się nie zgodził, wszystko zależy od ustawień jasności/kontrastu, PPI wyświetlacza, oświetlenia na zewnątrz itd.

W odpowiednich warunkach da się czytać na tablecie bardzo wygodnie, choć jeżeli jedynym przeznaczeniem tabletu będzie czytanie książek to zdecydowanie lepiej kupić dedykowany czytnik z ekranem e-ink.

(Walkiria 84) #4

a jeszcze wygodniejsze wg mnie jest słuchanie książki :wink:. wiem, że jakość syntezatorów nie jest rewelacyjna i daleko im do ideału, ale jak już się człowiek przyzwyczai, to nie jest źle. można "nagrać" książkę do formatu mp3, wgrać na dowolny odtwarzacz/telefon i słuchać. w dodatku można w tym czasie robić inne rzeczy, np. zmywać naczynia, jeździć na rowerze lub wyjść z psem na spacer :).

co do samego czytania na tablecie, to kwesta gustu i przyzwyczajeń. jednym to nie przeszkadza, innych będą bolały oczy po 15min.