Niedziałająca-blokująca Zapora Systemu Windows

Witam mam problem ( a przynajmniej tak sądze) z zaporą windows. Wczoraj zrobiłem format z racji tego, że komputer zamulał i chciałem go odświeżyć. Poinstalowałem wszystko jak trzeba - sterowniki potem inne pierdoły typu java itd. Wszystko ładnie śmigało do momentu, gdy zaczołem instalować gry. Gram obecnie w WoW’a i LoL’a więc zabrałem sie za instalacje. Po instalacji aplikacja ładnie odpaliła, pobrały sie patche i wyskoczyło okno logowania. W momencie gdy wpisuje swoje dane zaczynają wyskakiwać " zapytania o certyfikaty " [?] Dokładnie Alert zabezpieczeń którego treść brzmi natępująco. "Nie mozna potwierdzic wiarygodnosci wystawcy certyfikatu dla tej witryny lub wystawca nie jest znany. Czy chcesz kontynuować ? " Opcje to TAK , NIE , Wyświetl certyfikat oraz wiecej informacji. Po kliknięciu tak lub nie aplikacja stara sie zalogowac po czym wyskakuje następny taki sam komunikat. Po tym aplikacja wyrzuca informacje : Nieudane połączenie. Informacje dotyczące błedu mozna uzyskac tu. Dostępnosc serwerów ble ble ble. Informacje o których tam mówią to typowa gadka o zaporze czyli, że trzeba wejsc wylaczyc itd. I tu sie pojawia u mnie problem bo nie da sie wylaczyc czegos co nie jest włączone. Przynajmniej tak mówi komunikat windows gdy próbuje w panelu sterowania uruchomić ZAPORE SYSTEMU WINDOWS " Nie mozna wyswietlic ustawien zapory, ponieważ skojarzona usługa nie jest uruchomiona. Czy chcesz ją uruchomić ? " Oczywiście klikam tak i otrzymuje komunikat : " System Windows nie może uruchomić usługi Zapora Windows / Udostępnianie połączenia internetowego. Czytałem już troche o tych zaporach i wyczytałem, że w panelu w Narzędziach administracyjnych > w usługach można wyłączyć i Zapore i całe centrum zabezpieczeń. Ustawiłem z automata na Wyłączone i dalej nic. Jest jak było.Dodam jeszcze, że to lubi sie przestawić co jakiś czas spowrotem na automatyczne. I teraz pytanie. Czy ta zapora jest właczona czy nie. Jesli nie jest to jak mozna ja naprawic by dodac jakąkolwiek aplikacje do wyjątkow. Jesli nie da sie jej prawidlowo uruchomic to czy da sie ja wylaczyc w inny sposob. czy to ma cokolwiek wspolnego z portami i czy mozna bylo by je odblokowac. Z góry dziękuje za pomoc .

speedeziomek ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Według mnie to nie wina zapory, tylko ustawień zabezpieczeń IE, a dokładnie kwestii wystawiania certyfikatów przez zewnętrzne firmy (nie potrafię tego wytłumaczyć, chyba nie ma takiej potrzeby?)

http://leagueoflegends.pl/forum/showthr … ?tid=25192

http://forum.pclab.pl/topic/515366-Prob … tyfikatem/

Dziękuje, że ktoś sie odezwał. Wracając do problemu :

Gdy przeczytałem Twój post sądziłem, że mój problem jest w zasadzie rozwiązany. O. Po zassaniu IE8 zainstalowaniu itd. Postąpiłem dokładnie tak jak zostało to opisane w linku http://leagueoflegends.pl/forum/showthr … ?tid=25192 . Niestety nic sie nie zmieniło. Co do drugiego sposobu to sprawdziłem i ustawiona data jest prawidłowa. I teraz pozostaje pytanie da sie coś z tym jeszcze spróbować zrobić czy format ? :frowning:

Spróbuj tak:

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz cmd, a następnie kliknij przycisk OK.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

Rundll32 setupapi,InstallHinfSection Ndi-Steelhead 132 %windir%\inf\netrass.inf

Ponownie uruchom system Windows.

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz cmd, a następnie kliknij przycisk OK.

W wierszu polecenia wpisz następujące polecenie, a następnie naciśnij klawisz ENTER:

Netsh firewall reset

Kliknij przycisk Start, kliknij polecenie Uruchom, wpisz firewall.cpl, a następnie naciśnij klawisz ENTER. W oknie dialogowym Zapora systemu Windows kliknij opcję Włącz (zalecane), a następnie kliknij przycisk OK.

Jeśli nie pomoże to szybciej będzie przeinstalować system niż znaleźć braki lub błąd w rejestrze.

Dziękuje bardzo za pomoc. Niestety problem nie został rozwiązany, co nie zmienia faktu, że się staraliście. Pozostał format :slight_smile: Dodam tylko, że po wpisaniu Netsh firewall reset wyskoczyło : Nie można uzyskać informacji o hoście z komputera [tu nazwa], Niektóre polecenia mogą być niedostępne . Klasa niezarejestrowana. Niezbyt mi wiadomo o co chodzi, ale to pewnie nic nie zmieni . Jeszcze raz dzięki za pomoc. Raczej można uznać za zamknięty.