Niedziałająca druga karta grafiki

Witam.

Posiadam sprzęt HP Pavilion G6 2230 sw.

Laptop ten posiada dwie karty grafiki,zintegorwaną Intela i dedykowaną Radeona HD 7600M series.

Podczas grania w gry wydaje mi się że nie jest przełączana z Intela bowiem grafika bardzo się tnie czego nie było wcześniej i brakuje “szumu” z wiatraczka jak było wcześniej.

Dodatkowo program Everest nie wykrywa mi karty Radeon a pokazuje tylko Kartę Intel.

Dodam tylko że sterwoniki od kart graficznych mam najnowsze.

Program catalyst control center pokazuję mi dajmy na to grę Call Of Duty Modern Warfare 3 jako uruchamiającą się z wysoką wydajnością a rzeczywistnie odczuwam że po prostu karta radeon nie działa.

Bardzo prosze o pomoc i poradę i z góry dziękuję za sugestie i pomoc przy rozwiązaniu mojego problemu.

jakie sterowniki instalowałeś?

sterowniki powinno się instalować wyłącznie ze strony producenta sprzętu tylko na nich masz 100% pewności że wszystko będzie działać prawidłowo

Zainstalowałem z tej strony : http://support.amd.com/en-us/download 

no to właśnie zrobiłeś to źle

tu masz sterowniki http://h10025.www1.hp.com/ewfrf/wc/softwareCategory?cc=pl&lc=pl&dlc=pl&product=5314049

Tak zgadza się,ten podany Link od Pana jest niewłaściwy do mojego sysytemu operacyjnego bo mam Windows 7 ultimate 64 bit a tam są sterowniki do 8 , 8.1 a nie do mojego systemu i sądziłem że jak ściągnę ze strony AMD będzie dobrze.

już ściągałeś ze strony AMD i nie jest dobrze

czy laptop był kupiony z systemem Windows 8 a potem system został zmieniony na 7 ?

Laptopa kupiłem od razu z zainstalowanym Windows 8,miałem jednak ze starego sprzętu Windowsa 7 Ultimate i dlatego go zainstalowałem bo wolałem korzystać z systemu który znałem.

Laptop na tym systemie działa dobrze,jednak o zgrozo ta karta…

nie czytasz komunikatów przy sterownikach które ściągasz

na stronach AMD

Powiem tak,od nowości miałem już dwa razy zainstalowaną siódemkę w miejscowym serwisie,koszt zawsze wynosił 50 zł,instalowali mi i wszystko działąło jak i ta druga karta grafiki bo na niej przecież grałem a teraz sam spróbowałem postawić siódemkę i wszystko wyszło jak należy poza tą niewłączającą się grafiką a dla nich proiblemem to nie było bo jak zaznaczyłem działała na grach.

Skoro nie ma rozwiązania,trudno będę musiał zapłacić.

ciekawe jak to zrobili bo ja takiej możliwości nie widzę

Proszę Pana ja nie jestem informatykiem i nie mam takiej wiedzy jak pan czy ludzie z forum ale skoro zrobili wcześniej,zrobią i teraz tylko że będzie to mnie kosztowało.ewnetualnie zapytam,a zainstalować sterwoniki do ósemki z tego linka od Pana ?-da to coś czy nie grzebać?

sterowniki do 8 należało by instalować pod Windows 8 w 7 nie będą działać

Dobrze.

Wątek można zamknąć.

Pozdrawiam

Dopiszę:

Postawiłem system “7” ultimate,wgrałem jeszcze raz sterowniki za pomocą programu slimdrivers i moja grafika ruszyła i gry nie klatkują,nie tną,nie lagują.

dzięki za taką informację, przyda się

To ja dziękuję.

Tacy zapaleńcy jak Wy pomagacie laikom w ogarnięciu swoich maszynek i śledzę forum od bardzo dawna i służycie radą i wsparciem i macie kolosalną wiedzę i cóż,chwała Wam :slight_smile: - tak nie odnośnie mojego wątku.

Pozdrawiam.