Niedziałająca IPLA w Cyfrowym Polsacie

Nie wiem, czy piszę w dobrym miejscu, jeśli źle robię to przepraszam. Dzisiaj przedłożyłem umowę z Cyfrowym Polsatem i dostałem dekoder HD 6000. Wszystko w nim chodzi jak należy poza IPLA. Mam Neostradę 10 Mb/s i router TP-LINK TD-W8960N. Internet w komputerze chodzi dobrze. Gdy połączyłem router z dekoderem kablem RJ-45, wszedłem bez problemów w IPLE w dekoderze i pojawiła się ich oferta programowa. Gdy z kolei chciałem odtworzyć jeden z ich filmów, na początku pojawiła się animacja z ładowaniem, a potem znieruchomiała i dekoder nie reagował na nic. Musiałem odłączyć zasilanie. Wie ktoś co na to poradzić? W ustawieniach dekodera konfigurację ustawioną mam na automatyczną. Ręcznie można wklepać IP itp. Ale skoro ofertę programową czytało to chyba coś innego ciąży.

Skoro router dostaje ip to jedyne co możesz zrobić to przekierować port na routerze / wyłączyć firewalla. Ogólnie na twoim miejscu zadzwoniłbym na infolinię cp i zapytał.

A jak przekierować port? Firewalla na komputerze? Jeśli nie dojdę do ładu, to w weekend zadzwonię.