Niedziałająca Java

Witam, mam problem z Javą w Mozilli Firefox, ponieważ jeszcze do wczoraj mogłem korzystać ze stron na których jest potrzebna Java(konkretnie chodzi o plansze interaktywne wykorzystujące Jave) dziś gdy chcę to zrobić to strona mi się długo ładuje a potem wyskakuje błąd. Gdy klikam w detale pojawia się komunikat z napisem ClassNotFoundException. Nie wiem co zrobić gdyż na pewno mam zainstalowaną i zaktualizowaną, włączoną jej obsługę jak i JavaScript, oraz próbowałem już na różnych przeglądarkach. Próbowałem również przez wyłączenie antywirusa (avast) ale nie przynosi to korzyści. Może ktoś mi coś poradzi.

Pozdrawiam.

Gdy włączasz stronę na javie pojawia się komunikat, klikasz RUN

Możesz tez zaznaczyć DO NOT SHOW… wtedy ten komunika już nie będzie się pojawiał na tej stronie a java się automatycznie włączy

Problem w tym, że te okno mi się w ogóle nie pokazuje tylko strona się długo ładuje a potem ukazuje się wyżej opisany błąd ?

Ktoś jakieś pomysły ?

Dodane 26.04.2013 (Pt) 10:33

Odkryłem pewną zależność, ponieważ wcześniej gdy wchodziłem na tą konkretną stronę(plansze interaktywne) zawsze pokazywał mi się komunikat czy chcę używać javy. Teraz tego nie ma, lecz gdy wchodzę na inne strony używające jave np. kurnik.pl lub gdy weryfikowałem wersje javy pokazywało mi się te okno czy chce używać javy. Wygląda na to że java nie działa tylko na tej 1 konkretnej stronie. Czy są może jakieś ustawienia w przeglądarce(moja to Mozilla) lub gdzieś indziej,że java “blokuje” tylko 1 stronę ? Może to coś pomoże.

Podaj tą stronę która nie działa

http://jakzdacmaturezmatematyki.pl/plan … ktywne.php

Dodane 30.04.2013 (Wt) 1:22

ktoś jakieś pomysły ?

Dodane 02.05.2013 (Cz) 1:26

ktos jakies pomysly ?