Niedziałająca karta graficzna

Mam problem,Moj laptot to acer aspire f15.Przed wczoraj zaktualizowalem sterowniki do mojej drugiej karty graficznej nvidia geforce 940MX,(moja zintegrowana to intel core i5)gdy to zrobilem wszystko sie zepsulo,rozdzielczosc zmienila sie,ikony staly sie duze,nie moglem odpalic wiekszosci gier,a jesli juz to mialy 1fps w menu.Gdy wchodzilem w panel sterowania nvidia,wyswietlal mi sie komunikat,ze uzytkownik nie korzysta obecnie z monitora podopietego pod karte graficzna nvidia,reinstalacja karty nie pomogla,zaktualizowanie sterownikow rowniez.przywrocilem laptop do ustawien fabrycznych,pobralem recznie sterownik do karty.Program geforce experience zaczal juz pokazywac obecnosc karty,jednak dalej nie moglem wejsc w panel nvidia bo niby nie korzystalem z tej karty,gry dalej nie odpalaja sie lub chodza w 1 fps,pomocy nie wiem co robic

  1. Gramatyka
  2. Wywal sterowniki graficzne, ściągnij ze strony producenta nowe i zainstaluj na czysto.
1 polubienie

Niechlujstwo. Totalne.

Wiem,pisalem na szybko a polskich znakow nie mam.

Gdzie nie masz? Online czy w nawyku?
Abstrahując od niechlujstwa, poprawisz tekst by pomoc mogła nadejść?

Poprawione,polskich znakow jak pisalem niestety nie mam.

Zastosowałeś się do rady @lordjahu odnośnie reinstalacji sterowników?

Tak,odinstalowalem wszystko co zwiazane geforcem przy uzyciu DDU i zainstalowalem nowe,efekt ten sam,gry nie dzialaja,a panel nvidia dalej nie chce sie wlaczyc przez to ze niby nue mam monitora podpietego pod karte graficzna nvidia.

Proponuje powrót do poprzedniej wersji sterownika , w przypadku laptopów nie zawsze najnowsze sterowniki okazują się najlepsze , co więcej sterowniki do laptopa zawsze instalujemy ze strony producenta laptopa ,jeśli najnowsze są z przed dwóch lat to takie powinny zostać inaczej można narobić bałaganu . Jeśli już jednak pobierasz i instalujesz to najlepiej sam sterownik bez GeForce Experience , na etapie instalacji od-ptaszkuj pozostałe “bajery” od Nvidia i zainstaluj sam sterownik.

Nie zadzialalo niestety,przywrocilem ustawienia fabryczne wiec sterowniki rowniez powinny sie przywrocic do wersji z fabryki.Nawet jesli tak sie stalo to i tak nie pomoglo.

A czy przy uruchomieniu nie wyskakuje że domyślnie korzystasz ze słabszej karty graficznej?

Nie ma nic takiego.

Wejdź w menedżer zadań i zobacz czy ci w ogóle wykrywa drugą kartę graficzną.

Normalnie wykrywa,wylaczylem nawet zintegrowana i laptop dzialal na nvidi,ale gry dalej nie chcialy chodzic,a panel sterowania nvidi zniknal calkowicie,nie moglem go nawet znalesc

Jeżeli panel się nie włącza, to najprawdopodobniej karty ze sobą nie wspópracują. A muszą.

Powinieś mieć zainstalowane wersje równoległe, czyli najlepiej pobrać od strony producenta najnowszą wersje dla integry i dedykowanej.

Najpierw deinstalacja dedykowanej, potem integry; następne instalacja integry i dalej dedykowanej.

Jeżeli nie będzie działać, to chipset również musisz pobrać od producenta.

Najlepiej wyłączyć aktualizacje sterowników.

W menedzerze odinstalowac obydwie karty?Nie stanie sie nic?

Nie.

Wyłącz internet i restruj zawsze kiedy poprosi.

Ale najpierw pobierz sterowniki, żebyś już miał do instalacji, bo nie wiem jaki masz system i czy od razu zainstaluje sam gdy podłączysz internet.

Dalbys linki?ja jestem calkowicie zielony w tym i sie boje ze nie to pobiore,moja karta zintegrowana to Intel®HD graphic 620 a dedykowana to NVIDIA Geforce 940MX

A jaki masz system operacyjny ?

Windows 10 64 bit