Niedziałająca klawiatura - Lenovo G510

(sla17) #1

Cześć wszystkim!

Ostatnio wujek kupił laptopa, lenovo G510. Niestety, jest z nim problem. Otóż po pewnym okresie użytkowania, nie ma jakiejś stałej zasady dla występowania tego, nagle coś się dzieje. Objawy są następujące:

1. Zamiast małych liter wpisują się duże, po naciskaniu klawiszy z numerami w bloku alfanumerycznym pojawiają się znaki nad cyframi (!,@,#,$ itp.), zamiast kropki pojawia się >, zamiast ukośnika (/) pojawia się pytajnik.

2. Klawiatura numeryczna w ogóle nie reaguje

3. Podczas zaznaczania folderów, gdy wchodzę w katalog z np. 15 plikami i gdy kliknę na ostatni, to zaznaczeniu ulegają wszystkie

4. Gdy klikam ikonkę przeglądarki na taskbarze uruchamia mi się nowe okno, zamiast zminimalizować

Myślałem, że to wina systemu - jednakże zarówno na Windows 7 jak i na Windows 8 problem jest taki sam (jedynie na Windows 7 jakiś czas był spokój, bo 8 dni). Moim pomysłem było postawić zupełnie coś odmiennego, jednak Ubuntu również miał taki sam problem.

Myślałem, że to może wina układu klawiatury (coś jak słynny problem, że zamiast z wyskakuje y, a zamiast y jest z), jednak to nie jest tego wina, myślałem tez o tych ułatwieniach typu Klawisze Trwale czy coś w tym stylu, jednak również wszystko jest powyłączane.

Zatem moje pytanie brzmi następująco - ma ktoś jakieś pomysły co do tego? Czy zostaje gwarancja?

Z góry dziękuję za odpowiedź,

wszystkim życzę Wesołego Alleluja, pozdrawiam!

(system) #2

Dolegliwości klawiatury mogą być wywołane Caps Lockiem. Spróbuj nacisnąć na Caps Lock. Czy system był aktualizowany do Windows 8.1?

(sla17) #3

Caps Lock nic nie daje, objawy nie ustępują. A co do Windowsa - owszem, byla to wersja 8.1

(system) #4

Czy Ubuntu był instalowany przez Wubi? Jeśli nie wiesz to napisz, że nie wiesz.

(sla17) #5

Z płyty przez instalator który jest na płycie.

@edit: zapomniałem dodać, że BIOS również zaktualizowałem do najnowszej wersji

(system) #6

Proszę o podanie logów z Malwarebytes Anti-Malware.

(kamilooo_34) #7

Resetowałeś klawiaturę kombinacją klawiszy lewy shift + lewy ctrl lub lewy shist+ lewy alt ?

(sla17) #8

Przepraszam za tak późną odpowiedź, problem został rozwiązany - klawiatura była do wymiany.

Pozdrawiam!