Niedziałająca klawiatura - Lenovo G510

Cześć wszystkim!

 

Ostatnio wujek kupił laptopa, lenovo G510. Niestety, jest z nim problem. Otóż po pewnym okresie użytkowania, nie ma jakiejś stałej zasady dla występowania tego, nagle coś się dzieje. Objawy są następujące:

 

  1. Zamiast małych liter wpisują się duże, po naciskaniu klawiszy z numerami w bloku alfanumerycznym pojawiają się znaki nad cyframi (!,@,#,$ itp.), zamiast kropki pojawia się >, zamiast ukośnika (/) pojawia się pytajnik.

  2. Klawiatura numeryczna w ogóle nie reaguje

  3. Podczas zaznaczania folderów, gdy wchodzę w katalog z np. 15 plikami i gdy kliknę na ostatni, to zaznaczeniu ulegają wszystkie

  4. Gdy klikam ikonkę przeglądarki na taskbarze uruchamia mi się nowe okno, zamiast zminimalizować

 

Myślałem, że to wina systemu - jednakże zarówno na Windows 7 jak i na Windows 8 problem jest taki sam (jedynie na Windows 7 jakiś czas był spokój, bo 8 dni). Moim pomysłem było postawić zupełnie coś odmiennego, jednak Ubuntu również miał taki sam problem.

 

Myślałem, że to może wina układu klawiatury (coś jak słynny problem, że zamiast z wyskakuje y, a zamiast y jest z), jednak to nie jest tego wina, myślałem tez o tych ułatwieniach typu Klawisze Trwale czy coś w tym stylu, jednak również wszystko jest powyłączane.

 

Zatem moje pytanie brzmi następująco - ma ktoś jakieś pomysły co do tego? Czy zostaje gwarancja?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź,

wszystkim życzę Wesołego Alleluja, pozdrawiam!

Dolegliwości klawiatury mogą być wywołane Caps Lockiem. Spróbuj nacisnąć na Caps Lock. Czy system był aktualizowany do Windows 8.1?

Caps Lock nic nie daje, objawy nie ustępują. A co do Windowsa - owszem, byla to wersja 8.1

Czy Ubuntu był instalowany przez Wubi? Jeśli nie wiesz to napisz, że nie wiesz.

Z płyty przez instalator który jest na płycie.

 

@edit: zapomniałem dodać, że BIOS również zaktualizowałem do najnowszej wersji

Proszę o podanie logów z Malwarebytes Anti-Malware.

Resetowałeś klawiaturę kombinacją klawiszy lewy shift + lewy ctrl lub lewy shist+ lewy alt ?

Przepraszam za tak późną odpowiedź, problem został rozwiązany - klawiatura była do wymiany.

 

Pozdrawiam!