Niedziałająca klawiatura midi

Witam. Niedawno czyściłem komputer, odłączyłem od niego wszelkie urządzenia i kable. Po ponownym podłączeniu wszystkiego okazało się, że klawiatura midi (mmiditech prokeys-2) nie działa. Najpierw sprawdziłem w menadżerze urządzeń, czy nie ma żadnych wykrzykników. Nie było. Postanowiłem więc dla pewności usunąć sterowniki i zainstalować je ponownie, to też nic nie dało. Pomyślałem więc, że program (FL Studio) jest źle skonfigurowany i niestety, to znów nie to. Co ciekawe programy FL Studio i Synthesia w ustawieniach mają na liście podłączonych kontrolerów moją klawiaturę, ale niestety, nie reagują na nią. Pomóżcie, bo już się męczę od dwóch dni i nie mam pomysłów, co może być nie tak.

Sprawdź kompa na innej klawiaturze, sprawdź klawiaturę na innym kompie.

Klawiatura USB, czy PS2 ?

Ja jeśli podepnę mikser przez kabel midi i hub USB to nie działa ale jak bezpośrednio do portu USB na płycie głównej to problemów nie ma…

Jeśli odłączałeś kable na klawiaturze to sprawdź czy OUT jest do IN a IN do OUT podpięte, to też czasem jest problem.

Kabla z klawiatury nie odpinałem, ale to raczej bez różnicy, bo jest ona podpięta na USB a jest na niej tylko jeden port. Poza tym we wcześniej wspomnianych programach klawiatura jest na liście input

flstudio.th.png

Należało by sprawdzić czy komputer poprawnie wykrywa i widzi sygnały midi z klawiatury do tego służy program ale nie pamiętam w tej chwili jego nazwy, jeśli odnajdę to podeślę…

Chyba chodzi Ci o Midi Monitor, jeśli tak, to niestety, ale komputer nie wykrywa sygnału midi.