Niedziałająca klawiatura przed startem systemu

Otóż od jakiegoś czasu nie działa mi klawiatura, zorientowałem się dzisiaj gdy chciałem wybrać windowsa w grubi’e, na win pamiętam że miałem mini program który automatycznie resetował komputer i wchodził do biosu, więc mogłem nawet tego nie zauważyć. Oczywiście klawiatura jak i usb są sprawne, nie działa tylko do momentu startu systemu.

1.Reset biosu

2.Usunięcie gruba i wejście do biosu z poziomu windowsa

Możliwe że sam teraz sobie odpowiedziałem jednak czy istnieje jakiś inny sposób ? tutaj pytanie do was :stuck_out_tongue:

 

Sprawdź czy w biosie włączona jest obsługa portów usb

Mam to samo. Wcześniej wszystko było w porządku. Problemy pojawiły się po zmianie klawiatury na bezprzewodową - brak możliwości wyboru systemu w GRUB.

Udawało się raz na kilkanaście prób. Najlepsze efekty daje u mnie wciśnięcie i przytrzymanie strzałki w dół zanim pojawi się GRUB (na poprzednim ekranie, jeszcze w BIOS). W najgorszym wypadku działa za drugim razem :). 

Nic innego nie wymyśliłem więc zdecydowałem się jednak na ten reset biosu, przy okazji po resecie poszperałem trochę i dłuższą chwilę musiałem poświęcić aby znaleźć tą opcje legacy (bios uefi od msi) więc opcja " przypadkowego " wyłączenia odpada.

Klawiatury w ostatnim czasie nie zmieniałem, nie mam pojęcia co mogło wywołać taką sytuację i wszystkim poszkodowanym polecam reset biosu :slight_smile: