Niedziałająca klawiatura

Witam.

Mój problem wygląda tak:

Posiadam klawiaturę A4-Techa (http://www.a4tech.pl/Item.aspx?ITEMNMBR … GroupID=57) na złączu PS/2 która co jakieś 5-10 minut wiesza się w Windowsie (XP). Nie działa żaden klawisz. Po restarcie znów działa przez chwile albo w ogóle. Po odłączeniu i wpięciu na nowo, działa jak się jej podoba, jednak nie dłużej niż 5-10min. Podłączyłem w zastępstwie starą (białą a może szarą?:wink: klawiaturę (też PS/2 - na przejściówce) która działa bez problemu i cały czas.

Gdyby klawiatura była felerna to nie działała by cały czas (chyba), no a port jest oki bo działa stara klawiatura.

Macie może jakieś pomysły?

Aha klawiatura działa bez jakichkolwiek sterowników bo nie było do niej niczego takiego. A poza tym zawsze działa bez sterów.

Szczytem technologi ta klawiatura może nie jest ale przyzwyczaiłem się już do niej;)

Z góry dziękuję za pomoc.

Hej,

Nie, tak i nie… :slight_smile:

:arrow: Niekoniecznie, felerna klawiatura może mieć takie objawy, o których piszesz. Zresztą skoro jest z nią jakiś problem, to i tak jest już felerna,

:arrow: Tak, skoro poprzednia działa, to raczej z portem jest OK,

:arrow: Tak, przede wszystkim sprawdź kabel. Może jest na nim jakieś przebicie. Podłącz klawiaturę i poruszaj kablem - jeśli w którymś momencie się zawiesi, to problemem jest kabelek.

A jak wyglądają wtedy diody?? Czy po zawieszeniu świecą wszystkie czy nie świecą żadne - a może zostają w takim układzie, w jakim były pierwotnie??

Pozdrawiam,

Dimatheus

No w sumie tak:) jeśli już świruje to coś z nią jest nie tak

Diody zostają tak jak były chwile przed zawieszeniem się klawiatury. Czyli zazwyczaj świeci tylko NumLock. A potem zero reakcji. No chyba jednak będę musiał poszukać nowej klawiatury.

A tak pytanie przy okazji: czy z klawiaturami pod USB nie ma problemu podczas instalowania Windowsa albo wchodzenia do BIOS’u? Że niby jeszcze sterowniki USB nie załadowane albo coś w tym stylu?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

Hej,

Skoro tak to wygląda - zero reakcji + świecące się diody - a port PS2 wygląda na sprawny, bo inna klawiatura działa bez zarzutu, to najprawdopodobniej coś się w elektronice posypało. :expressionless: A czy po zawieszeniu się klawiatury naciskanie przycisków powoduje piszczenie głośniczka płyty głównej??

Generalnie nie powinno być, choć oczywiście zdarzają się wyjątki - mam taki z klawiaturą w komputerze w biurze. Gdy chcę uruchomić kompa z płyty bootowalnej, muszę podłączać starą klawiaturę… :stuck_out_tongue: Na wypadek takich działań można się zabezpieczyć, ustawiając w BIOS’ie odpowiednią opcję; najczęściej jest to opcja USB Keyboard znajdująca się w grupie Integrated Peripheral lub podobnej - ustawiamy ją na Enabled. Jeśli to nie zadziała to pozostają jeszcze dwie możliwości - podłączenie tej klawiatury do gniazda PS2 (poprzez odpowiednią przejściówkę, która zwykle dodawana jest do klawiatur USB) lub podłączenie tej starej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus