Niedziałająca klawiatura

Podczas włączania komputera przy wpisywaniu hasła klawiatura nie reaguje. Klawiatura jest świeżo kupiona i komputer nie zainstalował jej sterowników. Nie włączę systemu bez wpisania hasła.

był już tutaj podobny temat ale żaden ze sposobów nie działa wiec ponawiam temat.

[http://forum.dobreprogramy.pl/nie-moge-wpisac-hasla-przy-uruchamianiu-komputera-t486282.html?hilit=klawiatura#p3063437]](https://forum.dobreprogramy.pl/nie-moge-wpisac-hasla-przy-uruchamianiu-komputera-t486282.html?hilit=klawiatura#p3063437])

Podłącz klawiaturę do portu USB od Płyty Głównej, przy podłączeniu do HUBa nie zadziała.

Mysz działa ? Jeśli tak - to użyj klawiatury ekranowej …

zmiana portu nie pomaga

jak włączyc ta klawiaturę ekranową

krzyhuvip , popraw tytuł tematu, używając przycisku edytuj, tak aby mówił konkretnie o problemie.

Jaki masz system?

Win7:

Start>Wszystkie programy>Akcesoria>Ulatwianie dostępu>klawiatura ekranowa

WinXP:

Start>Wszystkie programy>Akcesoria i tam szukaj

A klawiatura zwykła (USB) na kablu czy bezprzewodowa? W temacie, który podlinkowałeś jest mowa o urządzeniu bezprzewodowym, a Ty sie nie określiłeś sprzętowo. W biosie powinieneś mieć coś w stylu “USB Legacy Support” spróbuj ustawić to na ENABLE. Zakładam, że posiadasz starą klawiaturę i możesz wejść do Biosu :slight_smile: Jeśli to klawiatura przewodowa i masz w domu przejściówkę na PS2 oraz Twoje mobo dysponuje stosownym gniazdem, to podłączenie klawiatury przez takie ustrojstwo też powinno pomóc.

images?q=tbn:ANd9GcRTLEhO4QJhT1dr-zukt0VO3_MQCEi8GRawZHPcFhqq196yEay9Sg

Zwrócę uwagę na jedną (chyba ciekawą :-k ) rzecz… autor w pierwszym poście napisał, że mu klawiatura nie chce działać, a przez to on nie może wpisać hasła = brak dostępu do systemu, to jak ma wejść do Menu START :?: ](*,) :-s

Jedno z rozwiązań napisał Veers , czyli klawiatura ekranowa. Na ekranie logowania w którymś rogu ekranu powinna być taka mała ikonka; poszukaj i jeśli będzie, to pewnie będziesz miał szansę się zalogować i zainstalować stery do nowej klawiatury.

Jeśli nie uda ci się uruchomić klawiatury ekranowej, to spróbuj tego co napisał pstrowsky czyli po 1: podłączyć starą klawiaturę i w Biosie poszukać opcji USB Legacy Support (lub jakoś podobnie) i przełączyć to na Enabled, a dopiero po zapisaniu zmian w Biosie spróbować się zalogować z nowej klawiatury lub po 2: zastosować taką przejściówkę USB -> PS/2.

dziękuje bardzo pstrowsky (i innym którzy próbowali pomóc)

przejsciówka pomogła, klawiatura działa