Niedziałająca konsola 7-Zip

Pliki które na innych komputerach posiadają ikonkę 7zip jej nie posiadają oraz przy uruchomieniu takiego pliku konsolka otwiera się bez ikony, nazwy oraz z przezroczystym tłem i po sekundzie zamyka.

image

***7zip jest na pewno dobrze zainstalowany, próbowałem odinstalowywanie, zmienianie miejsca pliku oraz różne inne rzeczy i nadal nie działa :frowning: ***

7zip trzeba zainstalować „jako administrator” Inaczej nie chce chodzić. Potem uruchamiasz jako administrator i w ustawieniach określasz pliki do których na się scalić (prawy klawisz mychy -zainstaluj a potem uruchom jako admin)

Nie musi być jako admin, ma przecież kolumnę na lewo od „all users” do skojarzenia per zalogowane konto.

Skojarzenie może nie działać w niektórych wersjach systemu, jeśli nie będzie wykonywane przypisanie z poziomu administratora, a w 11 chyba w ogóle nie działa. Trzeba to zrobić z poziomu systemu, albo klikając pierwszy raz na jakieś archiwum prawym, wybierać domyślny program i zaznaczać aby otwierał zawsze.

Od którejś tam poprawki M$ coś tam namieszał z tymi domyślnymi programami, bo zbyt często jakiś syf się przypisywał i robił kipisz w systemie. Teraz już nie jest tak łatwo to zrobić, i np. przeglądarki, czy programy graficzne wymagają czynnego udziału indywiduum będącego po przeciwnej stronie ekranu do zmiany. Nawet Adobe reader sam się już nie przypisuje jednym klikiem do PDF, tylko otwiera systemowe okienko i trzeba zatwierdzić, że ma być domyślny dla pdf.