Niedziałająca myszka Logitech m345

(Joanna Kaszynska) #1

Mam problem z bezprzewodowa myszką Logitech, model m345. Posiadam ją od ponad miesiąca i wszystko było ok, do czasu. Pojawiła mi się informacja o aktualizacji oprogramowania myszki - SetPoint, wykonałam tę aktualizację i wszystko było w porządku, ale następnego dnia (nie wiem czy to po wyłączeniu komputera?) myszka przestała działać. Uznałam, że to wina aktualizacji, więc usunęłam oprogramowanie i zainstalowałam je ponownie, ale nadal nie działała. Odinstalowałam kolejny raz i podłączyłam ten odbiornik pod inny port USB, wtedy niby się zainstalowała w tym nowym porcie i zaczęła działać, ale po wznowieniu systemu znowu nie działała. Podłączyłam odbiornik do kolejnego portu i to samo - najpierw wszystko działało, a po wznowieniu systemu już nie. Teraz kiedy wkładam odbiornik do jakiegoś portu USB to nie dzieje się nic, myszka nie działa.

Dodam jeszcze, że podłączyłam myszkę do innego komputera i wszystko działa.

(Iamthebirchtree) #2

Skoro myszka działa w połączeniu z innym sprzętem, to ewidentnie problem komputera - nie myszki.

Na początek zalecam wykonanie Przywracania Systemu do dnia, w którym działała.

Jeżeli to nie pomoże, to wyczyścić wszystkie sterowniki do urządzeń wskazujących Logitech i zainstalować od nowa.

Na forum Logitech jest wątek dotyczący takiego czyszczenia. Korzystałem kiedyś z tego poradnika, bo mi Pad świrował pawiana :wink:

Poradnik był chyba w języku angielskim.

EDIT:

Tutaj jest coś o czyszczeniu i instalacji sterowników z powodu Setpoint:

http://forums.logitech.com/t5/Mice-and- ... d-p/342483

Pozdrawiam :wink:

(Joanna Kaszynska) #3

Weszłam w to przywracanie systemu, ale jest napisane, że nie utworzono punktów przywracania na dysku systemowym komputera.

Niestety z tego linka nic nie rozumiem. :frowning:

(Iamthebirchtree) #4

Komunikat, którym obrzucił Cię system oznacza, że nie ma z czego przywracać :slight_smile:

To gorzej..

Co do linku, to postaram się to dla Ciebie przetłumaczyć, ale niestety dopiero wieczorem, bo teraz jestem niespełna rozumu po całym dniu męczarni;)

Pozdrawiam.

(Joanna Kaszynska) #5

Zrobiłam format systemu, wyczyściłam oba dyski, teraz instalują się aktualizacje. Mam nadzieję, że to pomoże. :slight_smile:

-- Dodane 04.09.2013 (Śr) 12:51 --

Pisałam w pierwszym poście, że podłączyłam myszkę do innego komputera i działa. Po podłączeniu odbiornika system sam go zainstalował i wszystko śmigało.

Teraz na laptopie, na którym miałam problem z myszką robię aktualizacje, więc korzystam z drugiego. Podłączyłam odbiornik i nic. :confused: Kiedy go wkładam do gniazda USB nie pojawia się charakterystyczny dźwięk dla podłączanego urządzenia (próbowałam na wszystkich portach USB, uruchamiałam ponownie system itp.).

Może ktoś miał podobnie?

-- Dodane 04.09.2013 (Śr) 13:52 --

Na sformatowanym laptopie mysz nadal nie działa, system w ogóle nie wykrywa nowo podłączonego urządzenia...

(Dimatheus) #6

Hej,

Czyli z myszką już za wiele nie zrobisz. Prawdopodobnie padł odbiornik - ten, który podłączasz poprzez USB. A jak wygląda układ optyczny w myszce, gdy odbiornik jest podłączony do komputera? W ogóle jak klikniesz przyciskiem myszy to się zaświeca?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Joanna Kaszynska) #7

Układ optyczny to to od spodu? W ogóle się nie świeci. Jedynie kiedy włączam myszkę to zapala się na wierzchu zielona lampka, czyli bateria jest ok.

(Dimatheus) #8

Hej,

A początkowo świecił - tzn. jak podłączałaś do innego kompa? Oczywiście to może być też układ laserowy, więc nie będzie świecił widocznym światłem. Niestety nie udało mi się znaleźć informacji o rodzaju sensora zastosowanego w tym modelu.

Czyli niestety niemal pewne, że trafiłaś na uszkodzony egzemplarz.

Pozdrawiam,

DImatheus

(Joanna Kaszynska) #9

Niestety nie wiem czy kiedyś coś tam świeciło, jakoś nie zwróciłam uwagi. :wink:

Sprawdziłam datę zakupu i posiadam tę myszkę od końca czerwca, przez dwa miesiące wszystko działało bez zarzutu.

Podłączyłam ją do jeszcze innego laptopa (z systemem Win Vista, jeśli to ma jakieś znaczenie) i też nie działa - zero reakcji przy podłączeniu odbiornika. :confused:

(Dimatheus) #10

Hej,

Skoro nie ma reakcji przy podłączaniu odbiornika, to najpewniej to on padł - tym bardziej, że sprawdzane jest to na różnych komputerach i systemach. Pozostaje więc reklamacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus