Niedziałająca opera

Witam , jak w temacie nie działa mi opera 9.10, dodam że wczoraj było ok.Ie7 normalnie otwiera. prosze o pomoc nie cierpie pracować na IE7.

co dokładnie?

nie włancza się w ogóle? czy nie otwiera stron www?

nie otwiera stron www- tak jakby ich nie było lub były niedostępne.

Pewnie firewall blokuje

wczoraj nie blokował jakoś…

Firewal to KIS 6.0.

zomo_prl jak uruchamiałeś pierwszy raz Operę KIS zapytał czy zablokowac czy akceptować.

Inne przeglądarki działają?

Pytał , dałem ze nie. KIS’a mam 12 dni a opere dłuzej.

Mam jeszcze IE7, działa bez problemów.

1.wyłącz KIS i zobacz czy otwieają się strony

2.sprawdź czy masz odznaczone w narzędzia > szybko konfiguracja > żywaj serwerów proxy

2.jeśli dalej nie działa zainstaluj od nowa operę, a najpierw zajrzyj >> http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 969#644969

dzięki za pomoc , usunąłem Opere i waham sie czy nie zainstalować innej np Firefoxa.

czy jest jakaś inna dobra przeglądarka na poziomie opery i Ff?

K-meleon(najszybsza) i Mozilla

Zależy kto co rozumie przez to pojęcie.

Jest dość ciekawy, ale jak na razie, dla mnie, jest to projekt niezbyt dopracowany. Mam na myśli konfigurację i dodatki.

ta… na jakiej podstawie tak piszesz ??

Co Mozilla.

Mozilla Suit ?? (nie rozwijany)

Mozilla ?? (nie rozwijany)

SeaMonkey ?? (spadkobierca dwóch powyższych)

Dorzuciłbym tutaj jeszcze Flock’a i Netscape - bardzo fajne i dopracowane aplikacje. Flock bazuje na silniku z Firefox’a 1.5.0.9. Netscape bazuje na silniku Trident z IE

Używam w domu około 7 przeglądarek i mój ranking wygląda tak:

Firefox 2.0.0.1

Flock

SeaMonkey

Netscape

K-Meleon

Sama szybkość (cokolwiek to znaczy - szybkość uruchamiania aplikacji ?? Szybkość wczytywania stron ?? Szybkość czego ??) jak widzę czytając komentarze i “zachwyty”, dla wielu jest wyznacznikiem wartości programu. dla mnie jest trzeciorzędną sprawą. Ważniejsze jest bezpieczeństwo - szybkość łatania dziur, zaawansowane techniki chroniące przed phishingiem, ochrona prywatności danych, konfiguralność - nie lubię “zamkniętych kombajnów”, ja decyduję o tym, jak aplikacja ma pracować i w końcu dodatki, pozwalające na najlepsze dostosowanie przeglądarki do własnych potrzeb…

ja pare lat używałem opere,była dobra,fajnie sie pracowało na niej,ale jakiegos dnia pokusiłem sie zainstalowac firefoksa,i co sie stało? :shock: strony szybciej sie ładowały i bylem naprawde zadowolony z firefoksa,jesli ktos napisze że opera wczytuje szybciej strony od FF,to oznacza jedno,albo kłamie,albo nigdy nie używał FF.

Sam testowałem obydwie przeglądarki i gołym okiem widać, że Opera szybciej wczytuje

K-Meleon najszybszy - na podstawie subiektywnego wrażenia - moim

zdaniem jest w niektórych przypadkach szybszy nawet od Opery,

ponadto na podstawie testów z jakiejś angielskiej strony - jedyną

przeglądarką szybszą od Opery i IE7 na kilku testowanych stronach

(i to z dużą ilością flasha) okazał si właśnie k-meleon; co do reszty-

w pełni sie zgadzam, szybkość nie jest najważniejsza itd.; po prostu

jeśli ktoś rezygnuje z opery to poważnymi kandydatami do zastąpienia

jej mogą być co najwyżej k-meleon i mozilla(i ewentualnie IE7, ale

tej nie używałem, a z jego familii maxthon lub cayman browser)