Niedziałająca Przeglądarka fotografii systemu Windows

[Win 7 HP 32bit SP1]

Witam.

Nie działa mi ta domyślna przeglądarka graficzna w systemie. Nie ma jej w menu “Otwórz za pomocą…”. Nie mogę jej zlokalizować w systemie. Nie wiem jak ją ewentualnie przeinstalować. W internecie też nie mogę znaleźć takiego problemu u innych.

Odpalenie jej ze skrótu o elemencie docelowym “C:\Windows\System32\rundll32.exe C:\Windows\system32\shimgvw.dll,ImageView_Fullscreen” też nic nie daje, tzn czasem odpali się rundll32.exe ale od razu wyłącza, nic się nie uruchamia.

Na innym kompie z Win7 SP1 ten skrót odpala przeglądarkę i jest dostępny w menu “Otwórz za pomocą…” a u mnie nie. Na dysku mam C:\Program Files\Windows Photo Viewer ale nie wiem czy ta przeglądarka korzysta z tego. I nie chodzi mi o program Galerii fotografii systemu Windows.

System został uaktualniony z Visty.

Plz hlp!

hmm ale według mnie nie wiem jaki jest sens z tego korzystać:D

zainstaluj sb xnviev lub picasa ;]

Panel sterowania>Programy domyślne>Ustaw programy domyślne>Przeglądarka fotografii systemu Windows>ustaw jako domyślny > OK

Taki sens, że rzadko przeglądam obrazy w taki sposób, że mogę je po kolei zmieniać + ew zrobić szybki pokaz slajdów ale jak potrzebuję to właśnie nie ma. Wiem, że są od tego lepsze programy ale chce jak najmniej obciążać system kolejnymi programami. To by mi wystarczyło. Poza tym nie lubię jak coś nie działa a powinno.

Nie mam tam tej przeglądarki na liście.

Znajdź w składnikach systemu windows. Zaznacz itd. wtedy zobaczysz w menu.

W składnikach tez nie ma. Ani u mnie ani na drugim kompie na ktorym przegladarka dziala. A powinno byc :?:

Sprawdziłem funkcje na win 7 i nie znalazłem, a byłem przekonany, że coś takiego jest.

Z lewej strony okna wymienione są programy domyślne a nad nimi na niebieskim pasku jest maleńka ciemnoniebieska strzałka . Kliknij ją .Mam trzy komputery kupione. z w7 HE, w każdym mam tak jak opisałem

O czym ty piszesz? Ta strzałka to tylko sortowanie alfabetyczne tej listy…

chyba udało mi się zrobić to, czego Tobie się nie udało, bo wydaję mi się że miałem podobny problem. ja nie mogłem otworzyć np. pliku gif w standardowej przeglądarce pod win7. trochę skorzystałem trochę z Twojej porady. kliknąłem prawym na plik, którego nie mogłem otworzyć, wybrałem właściwości. w oknie, które się wyświetliło, na zakładce ogólne wybrałem Zmień w miejscu Otwierany za pomocą: w katalogu C:\Windows\System32 znalazłem plik shimgvw.dll. Po wyborze tego pliku, w oknie Zalecanych programów znalazłem w końcu Przeglądarkę fotografii systemu Windows i to w zasadzie tyle. u Ciebie tak nie ma?

Też mam shimgvw.dll i w oknie Otwieranie za pomocą nazywa się to Podgląd galerii fotografii, ale otwarcie tym plików nie działa bo wyskakuje jakiś błąd. Mam teraz taki bałagan, że mam jeszcze coś takiego jak Przeglądarka fotografii systemu Windows, która działa, ale nie wyświetla obrazów oraz Galeria fotografii, którą kiedyś zainstalowałem z pakietu https://www.dobreprogramy.pl/Windows-Live-Essentials,Program,Windows,12570.html i tej używam do dziś bo działa.

Na 64 bitowym systemie Windows 7, po skojarzeniu z tym plikiem mam błąd że to niepoprawna 32 bitowa aplikacja.

Przeglądarka fotografii systemu Windows w Windows 7 podobno wymaga jakieś akceleracji do odpalania gifów, a na forum https://answers.microsoft.com/en-us/windows/forum/windows_7-pictures/how-can-i-run-a-gif-photo-on-windows-7/a8b33277-e55e-4c37-9042-afa848fd1c5b#ThreadAnswers zalecają użyć innego programu.