Niedziałające Aero po aktualizacji z 17/02

(Mateusz Tomczyk) #1

Witam,

Mam Vista Home Premium i od prawie 2 lat nie było z nią problemu (wszystkie aktualizacje zrobione). Po dzisiejszej aktualizacji po restarcie przestało działać nagle Aero.

Objaw jest taki ze Vista wygląda jak W98 a w okienku personalizacji przy wyborze kompozycji Aero jest tylko czarny ekran.

Próbowałem już:

Odinstalować aktualizacje - i nic

Przywrócić system z daty poprzedzającą aktualizacje - i nic.

Trochę kończą mi się pomysły co dalej, a przeinstalowywanie systemu i sala zabawa ( jak np dwie torzsamości i dwa iTunes - kto się tym bawił ten wie jak upierdliwe jest przeinstalowywanie tego) mi się nie uśmiecha za bardzo.

Będę wdzięczny za wszelkie porady.

Pozdrawiam

Mateusz

(Bdogieros) #2

sprawdź sterowniki do karty graficznej

(Mateusz Tomczyk) #3

Sterowniki OK, przeinstalowałem na oficjalne z Win Update i dalej nic.

problem w tym ze przed updatem wszytko działało a nagle po aktualizacji i restarcie automatycznym przestało. Tak jak pisałem przywracanie systemu nie pomogło :frowning:

(Dimatheus) #4

Hej,

Przede wszystkim sprawdź, czy nie została wyłączona usługa Kompozycje - wchodzisz Panel sterowania -> Narzędzia administracyjne -> Usługi (lub uruchamiasz bezpośrednio services.msc); usługa powinna startować automatycznie i być uruchomiona.

Jaką kartę graficzną posiadasz?? Windows Update nie jest najlepszym miejscem do sprawdzania aktualności sterowników - lepsze są strony producentó sprzętu.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz Tomczyk) #5

Usługę kompozycje (Themes) mam włączoną, Karta to nVidia GForce 8500 GT.

Windows Vista Premium, w katalogu w Windows sprawdzałem ale Theme się nie wykasował "przypadkiem"

Zaktualizowałem teraz sterownik ze strony nvidi i ciągle nic.

Pozdrawiam

Mateusz

(Dimatheus) #6

Hej,

Zatem spróbuj ją zatrzymać i uruchomić ponownie. Tryb jej uruchamiania ustawiony jest na automatyczny??

:arrow: Czy instalowałeś jakieś programy do upiększania systemu?? Jeśli tak, to jakie??

:arrow: Czy poza tym są jakieś problemy z wyświetlaniem grafiki - zmienione kolory, mniejsza rozdzielczość, etc??

A gdzie położony jest ten folder?? Powinien znajdować się w C:\Windows\Resources\Themes.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Rmk) #7

A usługę Desktop Window Manager masz włączoną ?

Spróbuj odpalić test wydajności sprzętu systemu Windows.

System nie był krojony ?

(Mateusz Tomczyk) #8

Zatem spróbuj ją zatrzymać i uruchomić ponownie. Tryb jej uruchamiania ustawiony jest na automatyczny??

Mam na automatycznie, zatrzymałem i włączyłem ponownie i nic.

:arrow: Czy instalowałeś jakieś programy do upiększania systemu?? Jeśli tak, to jakie??

:arrow: Czy poza tym są jakieś problemy z wyświetlaniem grafiki - zmienione kolory, mniejsza rozdzielczość, etc??

Nic nie instalowałem, i żadnych problemów z grafiką nie mam.

A gdzie położony jest ten folder?? Powinien znajdować się w C:\Windows\Resources\Themes.

Dokładnie tam jest.

Mateusz

(Dimatheus) #9

Hej,

A próbowałeś powyższego?? Usługa, o której pisze RMK_99 to Menedżer sesji Menedżera okien pulpitu.

To tylko potwierdza, że nie jest to problem ze sterownikami czy ogólnie z kartą graficzną.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Mateusz Tomczyk) #10

Windows Desktop Manager mam włączoną, Windows nie był "krojony" oryginalnie zainstalowany i aktualizowany systematycznie (automatycznie).

Test wydajności zrobiłem , performance for Aero mam 4,8 wiec ni nie powinno to być problemem.

Przeszukałem Google i nic nowego nie znalazłem :frowning:

Chyba czas na format i reinstalacje systemu :frowning:

Pozdrawiam

Mateusz

(Dimatheus) #11

Hej,

Też troszkę poszperałem i znalazłem jeszcze coś takiego. Może warto sprawdzić?? :slight_smile:

:arrow: Uruchom edytor rejestru (regedit) i sprawdź poprawność dwóch kluczy: HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\Composition (poprawna wartość to 1) oraz HKCU\Software\Microsoft\Windows\DWM\CompositionPolicy (tutaj poprawna wartość to 2).

:arrow: Następnie uruchom wiersz poleceń z prawami administratora (klikasz Start -> Wszystkie programy -> Akcesoria -> Wiersz poleceń klikasz prawym przyciskiem myszy i wybierasz Uruchom jako administrator) i wpisujesz: net stop uxsms, a następnie net start uxsms.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Green0630) #12

miałam podobny problem i pomogło przywracanie systemu. przyszedł mi też do głowy pomysł z nowym kontem użytkownika skoro nie chcesz tracić danych przez format, ale nie wiem czy to coś zmieni.. spróbować warto. pozdrawiam. :slight_smile:

(Dimatheus) #13

Hej,

Niestety, industrial-usagi pisał już, że przywracanie systemu nic nie dało... Aczkolwiek pomysł z nowym użytkownikiem ciekawy - tyle że mało realne, by był skuteczny...

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Bdogieros) #14

dlaczemu? czasami pomaga, sam chętnie stosuję

(Green0630) #15

spróbować nie zaszkodzi :slight_smile: mi takie mało realne pomysły często pomagają :smiley:

(Glosny) #16

Vista premium, ratunku u mnie też nie działa po aktualizacji, coś potwornego nie idzie się przyzwyczaić do okien bez przezroczystości, już nie mówię o gadżetach paska bocznego, nie można na niego patrzeć musiałem wyłączyć bleeeeeeeeeeee aktualizację zrobiłem dziś 19.02

Aktualizacje 1

Aktualizacja programu Microsoft Silverlight (KB2495644)

Data instalacji: ‎2011-‎02-‎19 07:16

Stan instalacji: Powodzenie

Typ aktualizacji: Ważna

Niniejsza aktualizacja poprawia bezpieczeństwo, niezawodność, obsługę dostępu i wydajność uruchamiania oraz rozszerza funkcjonalność zarządzania przedsiębiorstwem, a także obejmuje kilka poprawek ulepszających obsługę wzbogaconych aplikacji internetowych. Ta aktualizacja jest zgodna z aplikacjami sieci Web utworzonymi przy użyciu poprzednich wersji programu Silverlight.

Więcej informacji:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=208901

Pomoc i obsługa techniczna:

http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkID=105787

Aktualizacja 2

Aktualizacja dla systemu Windows Vista (KB971029)

Data instalacji: ‎2011-‎02-‎19 07:12

Stan instalacji: Powodzenie

Typ aktualizacji: Zalecana

Zainstalowanie tej aktualizacji umożliwia ograniczenie wpisów autouruchamiania w oknie dialogowym autoodtwarzania tylko do stacji dysków CD i DVD. Po zainstalowaniu tego elementu może być konieczne ponowne uruchomienie komputera.

Więcej informacji:

http://support.microsoft.com/kb/971029

Pomoc i obsługa techniczna:

http://support.microsoft.com

(Dimatheus) #17

Hej,

Racja. :slight_smile:

industrial-usagi jeszcze jedno - czy mógłbyś napisać, jakie poprawki zostały u Ciebie zainstalowane wspomnianego 17 lutego??

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Red Tukan) #18

Dziś spotkało mnie nieszczęście pt. moja vista wygląda jak windows 98. Domyślny schemat vista nie działa, areo nie działa. (przyczyna nie znana nie wiem czy to efekt aktualizacji czy też nie). Próbowałem wszystkich metod opisywanych w sieci i nic. Rozwiązanie jednak znalazłem, więc się podzielę. Jak już nic nie pomaga (a może i warto zacząć od tego) sugeruję pobrać http://www.sendspace.com/file/obka4k - domyślny theme vista wypakować i podmienić pliki C:\Windows\Resources\Themes

działa - powyższą radę znalazłem na forums.techguy.org

http://forums.techguy.org/windows-vista ... oblem.html

(Dimatheus) #19

Hej,

Świetnie, na pewno się przyda. W końcu też dużo pracuję na Vist'cie i nie zamierzam przerzucać się na siódemkę, więc na wszelki wypadek warto wiedzieć, co zrobić, gdyby i mnie dopadł problem.

Pozdrawiam,

Dimatheus