Niedziałające głośniki - dlaczego? czy zepsuła się karta dźwiękowa?

Od jakiegoś roku nie mogę nic posłuchać na swoim kompie nie działają mi głośniki , kompa mam już 8 lat . czy możliwe jest że zepsuła się karta dźwiękowa czy jak to tam się nazywa ? 

Pomocy !!

Może mieć 30 lat i będą działać nie ma to nic do rzeczy

 

możliwe

 

Screen z menadżera urządzeń na wstępie, czy głośniki były sprawdzane w innym kompie ewentualnie w tym kompie podpinane były np. słuchawki żeby sprawdzić czy to głośniki się nie popsuły?

Witaj na forum. Jak już wspomniano czyników może być kilka:

  • uszkodzone głośniki / kabel głośnikowy (sprawdź to jako pierwsze),

  • uszkodzony wtyk do karty dźwiękowej, lub podłączone do złego gniazdka (nie każda karta wykrywa co jest podpięte),

  • uszkodzona karta dźwiękowa,

  • problem ze sterownikami,

  • problem z ustawieniami (np. wyciszone wszystko…),

  • uszkodzony słuch - inne rzeczy słyszysz?

Sprawdź na początek głośniki, np: podpinając je pod telefon albo mp3-kę i jak @mrFreeze podpowiada jakieś inne sprawne głośniki lub słuchawki pod komputer (kartę dźwiękową). Wyeliminujesz wtedy sprawne elementy i zawęzisz krąg podejrzanych.

Może być nawet takie coś jak nieuruchomiona usługa audio,czy koło ikony głośności jest czerwony “x” ?.Czy w kontrolerach audio nie ma wykrzykników - problemy ze sterownikami,sprzętem.Jeśli karta jest zintegrowana może być wyłączona w BIOSie.Tak jak pisze mój przedmówca przydało by się sprawdzić głośniki na innym urządzeniu.