Niedziałające gniazda USB, klawiatury i myszy


(kwasior) #1

Witam :slight_smile:

Mam pewien problem.

Źle podłączyłem kabel od klawiatury i spowodowało to spięcie. Od tego czasu nie działają mi gniazda na płycie głównej do myszy, klawiatury i USB. Podałbym nazwę mojej płyty głównej lecz nie mogę tego sprawdzić bo nie potrafię się zalogować do systemu, a nie posiadam karty gwarancyjnej. Mój komp ma już 7 lat... Oddam go chyba do serwisu. Ale zanim to zrobię chcę wiedzieć czy jest możliwość wymiany samych gniazd w "sposób domowy'? Czy jednak będzie trzabyło wymienić całą płytę główną? Sprawdzałem kondensatory na płycie- żaden nie jest popuchnięty...

Proszę o pomoc...


(skrzek) #2

na płycie powinieneś mieć dodatkowe wejscia usb podłączane na śledzia, ewentualnie zawsze możesz kupić kontroler usb na pci:

http://allegro.pl/4461_kontrolery_usb.html

pewnie wyjdzie taniej niz serwis


(kwasior) #3

Byłem z tym dzisiaj w serwisie. Zamontowali kontroler PCI pod USB, ale niestety bios nie wykrywa myszy ani klawiatury (nie można w ogóle wejść do biosu i sprawić by mógł ją wykryć). Moja płyta główna to socet 478 (pentium) z AGP. Teraz nie wiem co zrobić... Albo kupić nową płytę - co jest nieopłacalne, albo kupić płytę z allegro... A może da się w jakiś sposób wykryć tą mysz i klawiaturę w biosie?

Proszę o pomoc.


(skrzek) #4

no to musisz do tego celu użyc klawiatury na ps2 - inaczej się nie da.


(kwasior) #5

Dzięki za szybką odpowiedź. Tylko problem tkwi w tym, że gniazda ps2 też są wypalone...A nie ma innego sposobu podłączenia klawiatury?


(Kpc21) #6

Albo do serwisu producenta - żeby wymienili układy odpowiedzialne za obsługę USB.

Albo kupić płytę nową lub używaną.