Niedziałające gniazda USB

Witam. Dziś przysłano mi nowy komputer, (o nim kiedy indziej ). Lecz mam taki problem, a mianowicie z przodu obudowy ma on dwa wejścia USB a pomiędzy nimi dwa jacki. Problem w tym w ogóle nie łączy komputera z urządzeniem. Sprawdzałem do środka, panel jest podłączony do płyty głównej. Proszę o pomoc. Z góry dzięki.

Poszukaj może na płycie inne złącza pod USB i spróbuj ta podłączyć panel. Sprawdź też w dokumentacji do płyty głównej, jak te piny nalezy podpinać, bo ktoś w sklepie mógł na szybko coś skopsać.

Na płycie głównej kabel od tego panelu jest podpisany USB i podłączony, więc czy na płycie głównej są też inne wtyki do USB? A dokumentacji do płyty niestety nie mam.

Ale możesz sprawdzić/dowiedzieć się, co to za płyta główna i poszukać na stronie producenta dokumentacji (manuala).

Jak masz miernik elektryczny, to możesz próbować sprawdzić, czy kabelki nie są przerwane (pomiędzy wtyczką a gniazdem na obudowie).

Płyta główna to ASRock G41C-GS

A tu http://www.asrock.com/mb/Intel/G41C-GS/?cat=Manual nasz stronę skąd możesz pobrać manual.

Dobra, pobawię się z tym. Duże dzięki za pomoc! :smiley:

Dodane 25.11.2012 (N) 12:32

Już to naprawiłem. Temat do zamknięcia.