Niedziałające ikonki sieci i głośności w Windows 11

Witam. Aktualizowałem już system na kilku komputerach do Windows 11 zarówno jako „świeżą” instalację jak i jako aktualizację. Zauważyłem taką zależność: jeżeli instaluję na komputerach jako aktualizację do Win 11 to przyciski głośności, sieci, kalendarza czy powiadomień na zasobniku systemowym nie działają. To znaczy nie rozwija się od razu regulacja głośności, wybór dostępnych sieci czy po prostu kalendarz. Żeby cokolwiek zmienić muszę z prawokliku wybierać „ustawienia dźwięku” „ustawienia sieci” itd. Przy czystej instalacji Win 11 tak się nie dzieje. Sprawdzone już na wielu komputerach więc nie jest to odosobniony problem. Ma ktoś rozwiązanie na to?
Szukałem podobnych przypadków zarówno na polskich jak i zagranicznych forach ale albo nikt tego nie zauważył albo nikomu nie chciało się założyć tematu. Liczę, że tu ktoś podzieli się opinią i spostrzeżeniami.

Ja zakualizowałem z Windowsa 10 i też mam dwie ikonki w jednej, tj. ikona sieci i dźwięku jest „Połączona”. Po kliknięciu na to, otwiera się dźwięk, a sieć już nie. Kalendarz u mnie dziala.

No to ciekawe bo takiego jeszcze nie spotkałem żeby część działała a część nie. Z reguły wszystkie mi nie działają. A przy świeżej instalacji wszystkie ikonki działają bez zarzutu. Ale fakt są złączone w jeden obszar.

Masz w pełni zaktualizowany ten W11? MS tam sporo grzebie w wyświetlaniu tych elementów w aktualizacjach.
Ja używam wersji rozwojowej i nie mam paska zmiany jasności (działa, ale się nie wyświetla).

Oczywiście. Poza tym jak pisałem sytuacja występuje na kilku komputerach i wszystkie od razu zawsze aktualizowałem.

ja instalowalem swieża instalacje win 11 i też mam złączoną ikone sieci i głośności tak chyba jest domyślnie ?

To że one są złączone to akurat nie problem. Problem w tym że one nie działają.

aha w tym problem u mnie to działają :slight_smile: nie było takiego problemu ;]