Niedziałające klawisze N73 ME

Witam otóż ma problem tego typu.Po próbie wlutowania przycisku bocznego która odpala galerie.Przestały działać klawisze 1,2,5,6 i zielona słuchawka.Myślałem ze płytka klawiatury jest zła ale spr.drugą oryginalną i dalej to samo. Proszę o szybką pomoc ponieważ tel idzie na sprzedaż. :slight_smile:

Akurat ten przycisk jest zmorą niektórych użytkowników i szkoda było naprawiać.

Jest źle usytuowany i często przez przypadek uruchamia się galeria.

Galerię można uruchomić wchodząc do menu telefonu.

Nie znam odpowiedzi co może być przyczyną uszkodzenia w/w klawiszy.

Może pomoże reset albo reinstalacja softu.

Na stronie Nokii jest podane jak zrobić taką instalację.

Niestety nie wiem co oznacza “pisać na pw. 4622585” więc chyba ta wiadomość nie dotrze.

Nie używam komunikatorów.

Naprawiałem kiedyś tel noki i jak patrze po objawach to na 100% czeka Cie wizyta w serwisie albo dobrym komisie co zajmuje się naprawę tel. Uszkodzony masz Filtr od klawiatury, pewnie podczas lutowania przycisku ukruszył się jego kawałek. Wymienić to można tylko na hot air (gorącym powietrzu). Tak wiec serwis.

jakby chciało Ci się rozebrać tel to ten filtr to taki srebrny kwadracik gdzieś ok 3x3 mm. Pozdrawiam

No i właśnie.Wykąpałem płytę główną w spirytusie i nie działa tylko zielona słuchawka i dwójka.I wlasnie przez przypadek odkruszył mi się kawałek tego filterka.Ale mam kumpla który miejmy nadzieje że mi to zrobi…; )