Niedziałające o2.pl - czy to problem u mnie czy cos więcej

Witajcie. Mam problem. Otóż nie działa mi żadna strona, podstrona i usługa o2.pl (poczta itd.). Co ciekawe pozostałe strony działają. Nie wiem czy to jakiś ogólny problem w sensie nawet lokalizacji, bo wiem, że częściowo to działa. Co poza tym może być przyczyna na jaką mogę spojrzeć, by wykluczyć problem u siebie?

Po mojej stronie wszystko gra, poczta i portal, ładują się bez problemu :slight_smile:

U mnie działa. Te nie działanie czym się objawia?

Po prostu “Nie odnaleziono serwera”. jakby ktoś wyłączył stronę. Zmieniałem przeglądarkę, sprawdzałem na tablecie - to samo. Oczywiście nie działa mi również sama poczta przez TB - nic nie mogę wysłać ani sprawdzić. I głownie to jest problem. Sam restart modem/router nic nie daje. Podpięcie bez routera - również bez efektu.

Reflush DNS w systemie zrobiony?

Nie wiem jaką masz przeglądarkę, ale spróbuj włączyć opcję opere turbo (albo jakiś odpowiednik) i zobacz czy przez serwery opery/kogoś innego tez nie chodzi. 

semtex , jak najbardziej zrobiony. Brak efektu. Opera turbo sprawdzana na tablecie - nic. Coraz bardziej myślę, ze to jakiś lokalny problem - ale z jedną strona? :stuck_out_tongue:

Może zmiana DNSów pomoże.

Kto jest twoim providerem?

Może to usterka po ich stronie.

Zmieniałem DNSy z ręki - nic. Właśnie zastanawiam się czy to nie wina dostawcy - kiedyś już tak było, ale wtedy siadło wszystko poza domenami .pl Provider to MM.

Macie jakąś “Hot linię” u dostawcy? Zadzwoń i niech sprawdzą po swojej stronie :slight_smile:

Hmm… dziwne bo zaczęło działać :stuck_out_tongue: Zobaczymy na jak długo :slight_smile: Grunt, że mogę się dostać do poczty.

Jak pojawi się problem to podaj wynik.

tracert o2.pl

Spróbuj zmienić DNS-y na jakieś zagraniczne. Ostatnio podobną sytuację miałem z Wikipedią, była niedostępna z większości polskich serwerów DNS (działała bodajże tylko przez Netię), natomiast przez DNS-y zagraniczne nie było problemu.

 

Co ciekawe, problem dotyczył tylko abonentów TPSA, od innych ISP Wikipedia była dostępna bez względu na ustawione DNS-y.

 


 

Nie doczytałem że problem rozwiązany. Ale w takiej sytuacji zawsze warto pokombinować z DNS-ami.