Niedziałające pokrętło w myszy

Co tu dużo mówić. Od dzisiaj przestało mi działać pokrętło w myszy. Na szczęście tylko przewijanie góra- dół, bo jak wcisnę kółeczko a potem myszą wykonam ruch góra- dół to jest ok. Poza tym przyciski działają, myszka się świeci. Myszka to Active Jet AMY-003 (taka czerwona). :slight_smile:

Pewnie są w niej czujniki optyczne - rozkręć, przedmuchaj - jest duża szansa, że ruszy.

Czasami problemy stwarza kabel - jeśli jest zagięty w jednym miejscu, to potrafi się łamać i przerywać. Ale myślę, że porada Cedara pomoże.

Mikra , Sygnał przekazywany do komputera nie jest sygnałem analogowym tylko cyfrowym, więc nie ma możliwości aby były problemy tylko z rolką w przypadku uszkodzenia kabla. Problemu należy szukać wewnątrz myszki - brudna optyka, ewentualnie “zimny lut” lub pęknięta ścieżka na płytce.

Więc tak. Raczej “zimnego lutu” czy też pękniętej ścieżki na płycie nie rozpoznam (skutek tego, że za mało przyglądam się podzespołom komputerowym ze względu na ryzyko ich przypadkowego zepsucia :lol: )

Rozkręciłem, przedmuchałem z pełną parą i…nic.

Nieraz się zdarzy myszce, że jak np. przewijam w dół, to jest coś takiego (w założeniu): 3 w dól, 1 góra, 5 dol, 7 góra i tak po kolei.

Sprawdź czy rolki nie można wyjąc i miejsce po niej dokładnie “wyszczotkuj” pędzelkiem aby usunąć zbity kurz (który nie koniecznie musi być widoczny).

Miałem podobny objaw okazało się że ktoś za mocno wcisnął kółko i po prostu pękła oś od kółka niby się kręciło a nie było przewijania. Wcisnąć się dało

@igrek

dalo sie to naprawic, czy kupiles nowa myszke?

Ps. pisze z telefonu bez pl klawiatury

Kupiłem nową bo te części były takie drobne że nie było sensu. ps. Nigdy nie kupuje drogich myszek bo przy kilku użytkownikach komputera w moim domu to nie ma sensu