Niedziałające pokrętło w myszy

(Ziomek Zemsty) #1

Co tu dużo mówić. Od dzisiaj przestało mi działać pokrętło w myszy. Na szczęście tylko przewijanie góra- dół, bo jak wcisnę kółeczko a potem myszą wykonam ruch góra- dół to jest ok. Poza tym przyciski działają, myszka się świeci. Myszka to Active Jet AMY-003 (taka czerwona). :slight_smile:

(Cedar) #2

Pewnie są w niej czujniki optyczne - rozkręć, przedmuchaj - jest duża szansa, że ruszy.

(Mikra) #3

Czasami problemy stwarza kabel - jeśli jest zagięty w jednym miejscu, to potrafi się łamać i przerywać. Ale myślę, że porada Cedara pomoże.

(Cedar) #4

Mikra , Sygnał przekazywany do komputera nie jest sygnałem analogowym tylko cyfrowym, więc nie ma możliwości aby były problemy tylko z rolką w przypadku uszkodzenia kabla. Problemu należy szukać wewnątrz myszki - brudna optyka, ewentualnie "zimny lut" lub pęknięta ścieżka na płytce.

(Ziomek Zemsty) #5

Więc tak. Raczej "zimnego lutu" czy też pękniętej ścieżki na płycie nie rozpoznam (skutek tego, że za mało przyglądam się podzespołom komputerowym ze względu na ryzyko ich przypadkowego zepsucia :lol: )

Rozkręciłem, przedmuchałem z pełną parą i...nic.

Nieraz się zdarzy myszce, że jak np. przewijam w dół, to jest coś takiego (w założeniu): 3 w dól, 1 góra, 5 dol, 7 góra i tak po kolei.

(Cedar) #6

Sprawdź czy rolki nie można wyjąc i miejsce po niej dokładnie "wyszczotkuj" pędzelkiem aby usunąć zbity kurz (który nie koniecznie musi być widoczny).

(igrek) #7

Miałem podobny objaw okazało się że ktoś za mocno wcisnął kółko i po prostu pękła oś od kółka niby się kręciło a nie było przewijania. Wcisnąć się dało

(Ziomek Zemsty) #8

@igrek

dalo sie to naprawic, czy kupiles nowa myszke?

Ps. pisze z telefonu bez pl klawiatury

(igrek) #9

Kupiłem nową bo te części były takie drobne że nie było sensu. ps. Nigdy nie kupuje drogich myszek bo przy kilku użytkownikach komputera w moim domu to nie ma sensu