Niedziałające porty audio po formacie komputera

Witam. Wczoraj zrobiłem format komputera bo wymieniałem dysk na SSD oraz dorzuciłem kilka kości pamięci RAM. Po instalacji systemu i zainstalowaniu sterownikow zauważyłem że nie mam dźwięku w słuchawkach pomimo podłączania do panelu przedniego i tylnego. Instalowałem kilka razy nowe sterowniki dźwięku oraz graficzne, W menadżerze dźwięku Realtek wykrywa mi słuchawki i mikrofon ale nadal nie działają. Jest to karta dźwiękowa zintegrowana i wcześniej nie miałem z nią problemów. Proszę o pomoc!

Jaka płyta główna?

1 polubienie

Za @blumberplumber dorzucę: jaki system?

1 polubienie

Płyta b360m pro vdh system Windows 10 pro

Tu masz sterowniki https://www.msi.com/Motherboard/support/B360M-PRO-VDH#down-driver&Win10%2064

1 polubienie

Mam je zainstalowane ale nadal nic nie działa

W ustawieniach dźwięku jest domyślnie Realtek jako główne źródło dźwięku?
Nie masz przypadkiem drugiej karty dźwiękowej? Np. od Nvidii (z grafiki)?

1 polubienie

Jest ustawione jako domyślne ale mam także (chyba) kartę dźwiękową od Nvidii w grafice bo muzyka moze lecieć z monitora przez hdmi

Windows ma to do siebie, że jeśli wypniesz z gniazda przy kompie jakiekolwiek źródło dźwięku automatycznie domyślnie będzie to monitor. Przynajmniej ja tak miałem u siebie. Popatrz z tym, zobacz czy się nie zmienia .
Druga sprawa - spróbuj odinstalować Realtek-a RAZEM ze sterownikami (coś w ten deseń trzeba zaznaczyć “Usuń oprogramowanie urządzenia” czy jakoś tak).
Ewentualnie w Aplikacje i funkcje coś tam powinno być od dźwiękówki - też wywal.
Powinna zniknąć w Menedżerze urządzeń.
Restart kompa i niech sobie zainstaluje domyślne (powinien sam prze WU ściągnąć, jeżeli nie ma ich w bazie).
Sprawdź, co się dzieje i daj znać, powodzenia.

1 polubienie

PIerwsze raczej nic nie da.
Ale odinstalować sterownik dźwiękowy od nvidia czy w menedzerze urządzeń realtek-a
W programach i funkcjach nie mam nic związanego z realtekiem poza ethernetem

Właśnie da bo pozbędziesz się ew. błędnych wpisów także w rejestrze - no ale próbuj.
Sterownik od Nvidia zostaw w spokoju, on nic nie jest winien.

1 polubienie

Usunąłem z menedżera zadań zainstalowały się samoistnie zainstalował ten realtek ale oczywiście nadal nie działa :confused:

Czyli coś masz chyba sprzętowo nie tak. Trudno mi Ci więcej coś doradzić, na tą chwilę brak mi pomysłów…

1 polubienie

Właśnie próbowałem sprawdzić czy nie poruszyłem czegoś na płycie głównej przy zmianie RAMu ale raczej nie, bo dziwne jest to ze po formacie i instalacji nowych sterowników dwa panele przestały działać aczkolwiek są wykrywane

Zrób taką próbę. Odistaluj Realtek, uruchom ponownie komputer. Wtedy on wesnie standartowe sterowniki w Windows. Jeżeli będzie działać to typowy błąd Windowsa (opisywany często) Jeżeli nie będzie działać do spawa grupsza. Ale wtedy zobaczymy.

Tak też robiłem i nic nie działało. Kupiłem dziś najtańszą kartę dźwiękową zewnętrzną i jakoś sobie radzę :smiley: