Niedziałające porty USB Toshiba Satellite C660-1NH Win7

Witam. Od jakiegoś czasu przestało mi działać usb. Po prostu wyłączyłem laptopa, na drugi dzień włączyłem a tu lipa… podłączam myszkę i nic. Nic się nie wyświetla, żadne komunikaty związane z Usb. Wiem, że myszka jest sprawna bo działa na innym komputerze. Kiedyś działało wyłączenie komputera ale teraz już nie … :C . Mój laptop to Toshiba Satellite C660-1NH Windows 7.

Dołączam zdjęcie: http://scr.hu/1qpb/i3je6

Na tym zdjęciu mam podłączoną myszkę i nic … ;c.

Proszę o pomoc bo bez myszki prawie nic nie mogę zrobić ;c .

Każdy port USB tak się zachowuje ? u nie działa.

Odłącz wszystkie urządzenia z portów USB.

Z pozycji menadżera urządzeń odinstaluj wszystko co USB i restart systemu i niech zainstaluje ponownie i sprawdź.

Uszkodzone porty USB.

Żadne usb nie działa ;c .

Odłączałem wszystko i dalej nic ;c

Błagam was pomóżcie bo laptopa mam od roku, a nie chce kupywać nowego …

Zrobiłeś dokładnie co pisałem, odinstalowałeś wszystko co USB z menadżera ?

A gwarancji to Ty na niego nie masz ?

Jeśli dalej nic serwis.

W Toshibie C660 urywają się bardzo słabe mocowania gniazd USB. Jakiś czas gniazda działają, ale w następnej kolejności ułamują się wyprowadzenia gniazd tuż przy płycie głównej. Trzeba zdemontować płytę i przylutować wyprowadzenia (po 4 w każdym gnieździe)

Ułamane mocowania jest ciężko przylutować, najlepiej zrobić obejmy z drutu i wlutować w oczyszczone otwory po mocowaniach.

To typowe uszkodzenie po częstym korzystaniu z laptopa w łóżku, z wetkniętym bezpośrednio np. modemem 3G. Polecam krótkie kabelki pośedniczące USB (wtyk-gniazdo)