Niedziałające programy

Widziałem już podobne tematy, jednak w żadnym nie jest opisany problem identyczny jak mój. Tak, wiec od początku. Mój komputer działał idealnie, aż do dzisiejszego popołudnia, a mianowicie po włączeniu go zaczęły mi się pojawiać takie komunikaty “Aplikacja lub biblioteka DLL […] nie jest poprawnym obrazem systemu Windows NT. Sprawdź to z dyskietka”. Żaden program nie chce się uruchomić, internet nie działa,(teraz pisze z drugiego komputera), jedyne co mi się udało zrobić to wykonać skanowanie komputera (zapory antywirusa tez nie działają), skan jednak niczego nie wykazał. Proszę o jakieś wskazówki i kroki, które mam podjąć. Właśnie utraciłem ważna cześć mojego życia czyli komputer i proszę przywróćcie mojemu życiu blask ;d

P.S o najważniejszym bym zapomniał, mam oryginalny system lecz płyta z Windowsem uległa uszkodzeniu. Próbowałem zrobić format z płyty od drugiego kompa, gdyż tez posiada on Windows XP home edition. Niestety jest to starsza wersja i nie posiada dodatku serwis pack 2, co uniemożliwiło zainstalowania na moim komputerze.

Podam jeszcze jakieś parametry bo zapewne się przydadzą

Procesor: Intel Core2 Duo E4400 2,0GHz

System: Windows XP Home edition

Zasilacz: take me 350

Karta graficzna: Nvidia GF8600 GT

Twardy dysk: Seagate 160GB Barracuda 7200.10

gigabyte GA-965p-s3 Intel p965

Jak trzeba będzie coś jeszcze podać to piszcie to coś wyszperam, tylko ciężko na tym drugim komputerze z odpalaniem innych plików do sprawdzanie czegoś, może jednak wam się uda. ;d

majesiu , nazwij proszę temat konkretnie, bez zbędnych problemów w tytule. Popraw literówki i zacznij używać na forum polskiej pisowni. Inaczej wyciągnę konsekwencje. Przeczytaj proszę ten temat. viewtopic.php?f=16&t=394978