Niedziałające recovery w Sony Xperia M

Witam,

Planowałem zutylizować leciwy już smartfon Sony Xperia M; niestety po wgraniu jednego custom ROM telefon utknął na “Android is upgrading”. Przed wystąpieniem problemów zaktualizowałem TWRP i przetestowałem kilka innych ROM-ów bez problemu (LinageOS i ostatni dostępny CyanogenMod). Do momentu wgrania ostatniego. Dla jasności był to Paranoid Android, ostatnia dostępna stabilna wersja.

Niestety, mam problem z dostaniem się do recovery w telefonie, przez co nie jest możliwe ponowne wgranie ROM-u. Kombinacja klawiszy Power + Vol Down nie działa. Telefon po wyjęciu baterii włącza się sam bez wciskania przycisku Power (czasem nie) więc to też nie pomaga w ogóle.

Oficjalne narzędzie Sony do wgrywania stock ROM nie działa, gdyż bootloader jest odblokowany. Flashtool nie ruszy bo nie mogę się dostać do recovery.

Są jakieś szanse na reanimacje tego telefonu?

Wszelka pomoc będzie mile widziana.

ABD-zrestartuj recovery-to powinno pomóc.Instalacja abd i komenda:adb reboot recovery,najpierw poczytaj:http://android.com.pl/artykuly/36486-android-sdk-adb-android-debug-bridge-podstawy/ .

wgraj poprzez flashtool recovery.

A właśnie, zapomniałem wspomnieć wcześniej że po “adb reboort” dostaje

error: device unauthorized.
This adbd’s $ADB_VENDOR_KEYS is not set; try ‘adb kill-server’ if that seems wrong.
Otherwise check for a confirmation dialog on your device.

Usuń / data / misc / adb / adb_key, zrestartuj telefon i spróbuj połączyć się ponownie.

Nie da rady bo system utknął na “Android is upgrading” i tyle. Po jakimś czasie telefon restartuje i zaczyna od nowa to samo.

Czy ty podczas testów zaznaczyłeś opcję debugowania usb-jeśli nie to nie połączysz się po abd z telefonem-zostaje tylko serwis.

Niestety nie. Zgaduję, że domyślnie jest ona wyłączona.

Tak musisz ją aktywować po instalacji rom-u klikając kilka razy na numer kompilacji androida w ustawieniach developerskich-ja konfigurując komuś telefon to robię by móc w razie jakichś problemów połączyć się po abd.