Niedziałające Samsung Recovery Solutions 4 - alternatywa


(Paluch979) #1

Witam!

Mam pewien problem. Chcąc rozszerzyć dysk mojego głównego laptopa "zamieniłem" dane z mniejszego na większy, a z większego skopiowałem tylko partycję recovery. Wszystko odbywało się za pomocą linuxowego dd (sam piszę z Debiana, uważam go za system stabilniejszy od Windowsa). Koniec końców, mam laptopa Samsung Q530 z dyskiem 120GB, na którym pierwsze miejsce zajmuje partycja recovery 20GB. Nie było żadnych problemów przy jej kopiowaniu. Niestety, prawdopodobnie przez zmieniony mbr nie włącza się ona poprawnie. Po oczekiwaniu ok. 2 minut na włączenie się tejże partycji wyświetla się komunikat "Windows cannot find 'x:\WinClon\Manager1.exe'. Make sure you typed the name correctly, and then try again." (bla bla bla, plik istnieje i ma się dobrze). Internet za bardzo nie pomógł, także uznałem, że zrobię tak, jak robiłem z moim laptopem, ściągnę oficjalne iso Windowsa 7 i zainstaluję, używając kodu spod laptopa, a następnie aktywując przez telefon. Tu spotkał mnie kolejny zonk - kod jest wytarty, przez co nieczytelny. Dlatego jedyną opcją jest odzyskanie systemu z partycji recovery.

I tu zmierzam do sedna. Poszukuję programu, który będę mógł zrzucić na usb i podczas bootowania włączyć go, by wykrył partycję recovery i z niej przywrócił system. Po prostu inny niż Samsung Recovery, które umarło w moim przypadku. Ktoś ma jakiś pomysł?

Pozdrawiam

Tomek.


(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.


(ahonen97) #3

Tym programem od czytasz klucz licencyjny http://www.programosy.pl/program,winkeyfinder.html


(Paluch979) #4

Czytamy ze zrozumieniem. System jest tylko na partycji recovery, dalsza część partycji jest PUSTA! Nie mam możliwości odzyskania klucza z partycji recovery, gdzie musiałbym najpierw przywrócić ten system.


(mktos) #5

Klucz powinien być w BIOS-ie, albo UEFI.

Możesz użyć np. SLIC Toolkit: http://forums.mydigitallife.info/thread … -Backup%29 do odczytania klucza produktu (i certyfikatu OEM) z tablicy SLIC (karta Advanced, pole PKey).

Nieco dokładniejsza instrukcja:

https://www.facebook.com/notes/tharinda … 1974083659