Niedziałające sterowniki do zintegrowanej karty dźwiękowej

(Kloch7) #1

Witam, nie mogę zainstalować sterowników do dźwięku, moja płyta główna to ASUS P5GDC PRO,

Mikroukład płyty głównej Intel Grantsdale i915P, System to WIN XP

Sterowniki jakie ściągałem to:

http://support.asus.com.tw/download/dow ... uage=pl-pl

Wyskakuje podczas instalacji f6611efeefcb07b1.jpg

Proszę o szybka pomoc ponieważ męczę się z tym już drugi dzień.

(rgabrysiak) #2

Dlatego też proszę, korzystając z przycisku zmien.gif

W przeciwnym razie, temat trafi do kosza.

(Dimatheus) #3

Hej,

A zainstalowałeś najpierw sterowniki do chipsetu płyty głównej. Znajdziesz je w gałęzi Others pod nazwą Intel® Chipset software Installation Utility V7.2.2.1006 for Windows 2000/XP(WHQL)/2003 & 64Bit XP(WHQL)/2003 - najpierw instalujemy te sterowniki, później restart systemu i instalacja sterowników do karty dźwiękowej.

:arrow: Windows XP z SP3?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kloch7) #4

Dzięki za odpowiedź, tak instalowałem ale nie wiem czy to były dokładnie te co podałeś, spróbuje zrobić wszystko od początku. Win sp2

Dodane 21.11.2013 (Cz) 14:31

Czy to możliwe ze antywirus mi blokuje instalacje tych sterowników?

http://images65.fotosik.pl/402/854a48d452e569ba.jpg

(Dimatheus) #5

Hej,

Na stronie praktycznie nie ma innych sterowników do chipsetu płyty głównej - jest tam co najwyżej trochę dodatkowego oprogramowania. Bez instalacji sterowników od chipsetu znalezienie karty dźwiękowej może być niemożliwe.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kloch7) #6

Niestety nie pomogło.

(Dimatheus) #7

Hej,

Przede wszystkim aktualizacja Windowsa XP do SP3 - w tym dodatku zintegrowana jest poprawka, która umożliwia poprawne wykrycie kart audio w standardzie HD. Chodzi o poprawkę KB888111.

Mało prawdopodobne.

:arrow: Czy przed rozpoczęciem instalacji sterowników najpierw wypakowałeś je - domyślnie wszystkie sterowniki na stronie Asusa są spakowane w archiwum zip. Najpierw konieczne jest ich wypakowanie, a dopiero po nim właściwa instalacja.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Kloch7) #8

Dzięki po instalacji SP3 wszystko cyka jak należy. Pozdrawiam