Niedziałające sterowniki NVIDIA w Linux Mint Debian

Witam. Na świeżo zainstalowanym LMDE zainstalowałem sterowniki według poradnika mati75 --> http://forum.linuxmint.pl/index.php/topic,2559.0.html (metoda pierwsza, repozytorium).

Nagłówki zainstalowały się, sterowniki również. Po restarcie systemu niestety w centrum sterowania > monitory w ogóle nie rozpoznaje mojego monitora (LG W2252TQ). Rozdzielczość jest ok, ale co gorsze częstotliwość odświeżania wynosi 0 Hz ! Przed instalacją sterów było 60 Hz.

Moja karta graficzna to GeForce 9800 GTX+. Nie wiem co robić. Compiz nie działa, obraz tak jakby lekko klatkował (np przy przewijaniu stron w przeglądarce internetowej).

Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

jak zainstalowałeś sterowniki to zmiana rozdzielczości i innych ustawień znajdziesz w nvidia-settings

Dobrze ustawiłem w NVIDIA X Server Settings rozdzielczość na 1680x1050 (rodziałka mojego monitora), odświeżanie na 60 Hz.

Wynik inxi -G:

Graphics: Card nVidia G92 [GeForce 9800 GTX] X.Org 1.7.7 Res: 1680x1050@145.0hz 

           GLX Renderer GeForce 9800 GTX/9800 GTX+/PCI/SSE2 GLX Version 3.3.0 NVIDIA 260.19.44

Niby wszystko jest (tylko to 145 Hz w wyniku mnie niepokoi) a efekty compiz dalej nie działają. Czemu tak sie dzieje? (pod innymi dystrybucjami nigdy nie miałem najmniejszych problemów z czymś takim).

Pozdrawiam.

odpal “compiz” w konsoli i pokaz co Ci pokazuje.

Compiz nie zadziała póki nie wskażesz go jako głównego menadżera okien. Zainstaluj compiz-fusion-icon i z dostępnej listy Windows Manager wybierz compiz zamiast metacity.

Jeśli chodzi o odświeżanie monitora odsyłam do wątku..

Pozdrawiam :slight_smile:

Pokaż wynik polecenia glxinfo.

– WebNuLL

sudo apt-get install nvidia-xconfig

Później: Alt+Ctrl+F1 logujesz się na swoje konto i wykonujesz:

sudo /etc/init.d/gdm3 stop

sudo nvidia-xconfig

sudo reboot