Niedziałające stery na 7300gs

Jakiś tydzień temu przeinstalowałem system (na xp), po jakims czasie zaczely sie problemy chyba z grafiką. Po włączeniu gry, po kilku minutach komputer zawiesza się, nie reaguje na nic zupełnie. Po resie pojawia się co jakiś czas black screen (migający, lub trwa cały czas), po jeszcze jednym lub kilku restartach komputer odpala się normalnie, ale grafika jest mocno zniekształcona (np. kursor myszki wygląda dosyć koślawo, pojawiają sie dziwne kolory). Po usunięciu i reinstalacji sterów do karty graficznej wszystko jest ok, póki znów nie zdarzy się to samo. karta graficzna to nvidia geforce 7300 gs. Wie ktoś o chodzi?

Może karta graficzna się przegrzewa, zdejmij układ chłodzenia, usunąć starą pastę i nałożyć nową. Powinno pomóc :D.

Coś mi się wydaje, że karta graficzna po prostu się przegrzewa. Aby to sprawdzić, pobierz program HWMonitor. Włącz go, a następnie uruchom jakąś grę na pół godziny. Po tym pokaż nam screena z programu albo przepisz informacje na temat minimalnej i maksymalnej temperatury GPU.

w tej chwili już nic nie uruchomie, bo komputer z zainstalowanymi sterownikami nie odpala sie juz w ogole (caly czas tylko black screen, dopieo po usunieciu w trybie awaryjnym wszystko dziala), wiec moge wrzucic screena bez odpalania niczego i bez sterownikow od karty, jesli to cos pomoze.

http://bildr.no/view/910073. moze reinstalacja systemu cos by dala?

HWMonitor nie wykrywa Ci w ogóle GPU. Dla pewności włącz go, wyłącz i włącz ponownie, może wtedy coś pokaże. Jeżeli nie, to faktycznie problemy ze sterownikami, chociaż objawy bardziej wskazują na przegrzewanie się.

Podaj dokładną specyfikację sprzętu:

  1. jaki masz system… Windows XP…jaki - dla pewności doinstaluj SP2 i SP3

  2. Jakie masz komponenty (płyta, procesor, itd.)

  3. Zainstaluj wszystkie sterowniki do chipsetu (powinny być na płytce dołączonej do kompa, ewentualnie najnowsze ściągnij ze strony producenta)

  4. Czy w Menadżerze Urządzeń masz jakieś niewykryte rzeczy (ewentualnie z wykrzyknikami) ??

  5. Zainstaluj sterowniki ze strony nVidii: http://www.nvidia.pl/Download/index.aspx?lang=pl …odpowiednie dla systemu jaki masz.

1.Mam windows xp profiessional (service pack 3).

2.plyta: gigabyte GA- 945PL-S3, procek: Intel 2-rdzeniowy 2x 1,8

3.zainstalowane sa te sterowniki

4.w menadzerze urzadzen wszystko wyglada ok, poza tym ze nie widac karty graficznej, bo nie ma zainstalowanych sterownikow.

  1. wlasnie te sterowniki po zainstalowaniu powoduja blach screen.

dzis sprobuje przeinstalowac system moze cos to da.

  1. 32 bit czy 64 bit ??

  2. Skoro jej “nie widać” to co widać w menadżerze Urządzeń ?? Wrzuć screena…

A karta to zintegrowana czy PCI-E ?? Sprawdź też poprawność zamocowania k.graficznej (jeśli PCI-E)

windows jest 32bitowy, to wszystko co widac w menadzerze urzadzen: http://bildr.no/view/910813. Karta graficzna tez wyglada ze jest przymocowana dobrze ; )

No…właśnie interesują mnie te “Inne urządzenia”, rozwiń listę i zrób screena

Kartę dociśnij do slotu i sprawdź zamocowanie “śledzia” oraz zaczepu PCI-E

Czy k.graficzna ma dodatkowe zasilanie (też dociśnij i sprawdź je) ??