Niedziałające Wi-Fi/BT po aktualizacji do Creators Update

Cześć,

właściwie to nie wiem czy powinieniem pisać w dziale software czy hardware, ale problem zaczyna mnie doprowadzać do szału. Mianowicie po aktualizacji do Creators Update mój Acer One 10 jest bezużyteczny. Zdaję sobie sprawę, że to bardzo niska półka cenowa, ale potrzebowałem takiego urządzonka tylko do notatek i internetu, żeby zabierać na uczelnię.

Niestety, to Realtekowe dziwadło (RTL8723BS) ostatnio częściej nie działa niż działa. Internet działa coraz wolniej i wolniej i wolniej, aż w końcu go nie ma wcale. Po wyłączeniu Wi-Fi w centrum akcji karta sieciowa znika i muszę laptopa restartować. I tak w kółko. Bluetooth też postanowił że nie będzie działać. Bo tak.

Instalowałem Windows wiele razy (przy użyciu obrazów Microsoftu):

  • Windows 8.1 -> 1703
  • 1507 -> 1703
  • 1703 bezpośrednio

I to zarówno z użyciem sterowników od Acera, jak i bez nich. Aktualizowałem też sterowniki różnymi narzędziami - bez zmian.

Zdaję sobie sprawę że mógłbym używać jakiejś karty na USB. Tak jest u mojej siostry, która też ma problemy po instalacji Creators Update (RTL8723BE tym razem). Niestety mam tylko jedno złącze i nie będę się wygłupiał.

Jak znam życie to nic się w temacie nie ruszy. Nawet jeśli pozostanę przy Anniversary Update to prędzej czy później CU zostanie automatycznie zainstalowany. Laptopa kupowałem w październiku, więc pytanie brzmi - co zrobić? Czy mogę potraktować ten sprzęt jako towar niezgodny z umową (w końcu miało być Wi-Fi a go nie ma)? Wysyłanie do serwisu pewnie nic nie da (bo przecież nie zamontują mi innego układu).

A po drugie - czy serio układy Realteka to taki badziew? Czy może po prostu mam pecha?

Pozdrawiam serdecznie

U mnie było jeszcze gorzej, poza problemami które opisałeś u mnie nie działa mysz i klawiatura, nic już więcej nie sprawdzałem i skorzystałem z kopii zapasowej. Poszperaem trochę w necie i wielu użytkowników ma podobne problemy…