Niedziałające zamienniki HP Photosmart B110

Witam. Zakupiłem zamienniki do mojego urządzenia po tym jak skończyły mi się oryginalne tusze (X364 do HP) i mam z nimi duży problem. Po ‘przeklejeniu chipów’ urządzenie wyświetla następujący komunikat: http://fotoo.pl//out.php/i144367_20120315043.jpg

Wydaję mi się, że chipy są zamontowane poprawnie (czasami znajduję niebieski tusz, czasami nie), a poza tym nigdy nie wyświetla braku czarnego tuszu. Z czarnym tuszem zrobiłem dokładnie tak samo, jak z innymi, a nie widzi tylko kolorów. Po wyjęciu kolorowych wyświetla dokładnie to samo, na samym czarnym nie mogę drukować. Co może być tego przyczyną? Czy muszę kupić oryginalny zestaw tuszy (za który zapłacę jakieś 70% ceny nowego urządzenia z tuszami) żeby sprawdzić czy coś jest uszkodzone, czy po prostu zamienniki się nie nadają? Czy jest możliwość pracy tylko na czarnym tuszu, po wyjęciu kolorowych, mimo tego, że wyświetla mi ten sam błąd? Urządzenie jest prawie nowe, zużyłem tylko tusze które dostałem z drukarką, więc mam gwarancję HP, ale nie wiem czy jest sens kontaktować się z nimi w takiej sprawie. HELP :!:

skokuboss , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Cóż, może warto powrócić do oryginałów :slight_smile:

Skoro to jedyne rozwiązanie, chociaż większość ludzi używa zamienników to tak zrobię, ale mam jeszcze jedno pytanie. Czy po tak skonfigurowanym urządzeniu mogę kupić i włożyć tylko czarne oryginalne tusze? Bo po wyjęciu kolorowych zamienników drukarka pokazuję to samo, czyli błąd kolorowych. Mój aktualny czarny tusz to też zamiennik. Czy mam pewność, że po zakupie tylko czarnego oryginału nie wyskoczy mi znowu błąd kolorów?

Sory, że zadaję takie pytania ale w temacie tuszów i drukarek jestem, jak widać, zielony :smiley:

Cóż, ciężko teraz powiedzieć, co się stanie po tym, jak zamienniki spowodowały uszkodzenie sprzętu. To jedna z sytuacji potwierdzających, że korzystanie z zamienników to tylko pozorna oszczędność. :roll:

Dzięki za ********** pomoc. Dowiedziałem się w ****** przydatnych rzeczy. Pozdrawiam