Niedziałający bluetooth w laptopie

Witam. Mam dość poważny problem z bluetooth’em w moim laptopie (Acer Aspire V3). Do niedawna wszystko działało w jak najlepszym porządku, ale jakiś czas temu coś padło… Bluetooth’a nie da się włączyć, ba, komputer zachowuje się jakby w ogóle go nie miał. Moja pierwsza próba naprawy - ściągnięcie sterowników z strony supportu Acer’a - nie pomogło zbyt wiele, ponieważ sterowniki były przystosowane do Win7, a mój Win8 nie chciał wcale z nimi współpracować (nie pomagały żadne ustawienia zgodności, czy uruchamianie jako admin… po prostu “nie! nie zainstalujesz, bo niezgodne!”). Dzisiaj sprawdziłem ponownie sterowniki na w/w stronie i widzę, że w końcu wrzucili sterowniki pod Win8, a dokładniej Win8.1 (tak, tak - nie aktualizowałem) - wynik, sterowniki się zainstalowały. W radosnym nastroju uruchomiłem ponownie system i niestety zonk - reinstal sterowników nic nie dał - jest tak jak było. Macie jakieś pomysły jak mogę to naprawić? Sprawa pilna, bo używam (w zasadzie to używałem) bluetooth’a do łączenia się z nadajnikiem GPS (w sporcie), więc będę wdzięczny za szybką pomoc. Pozdrawiam i z góry wielkie dzięki.

Czasami bluetooth jest powiązany ze sterownikami Wi-Fi lub sterownikami chipsetu, przeinstaluj je a następnie sterowniki bluetooth. Może pomoże.