Niedziałający GeForce obok IntelHD?

Cześć wszystkim,

mam problem, wczoraj kupiłem laptopa: http://www.x-kom.pl/p/78181-notebook-la … d-rw.html#

Zainstalowałem system oraz wszystkie sterowniki. Z dołączonej płytki zainstalowały się tylko sterowniki do układu Intela, do GeForce 610M 2GB zainstalowałem osobno. Karta jest wykrywana, w menadżerze urządzeń widoczne są obydwie, [pulpit, prawy->panel sterowania NVIDIA] również jest, jednak we właściwościach, tam, gdzie klasyfikacja sprzętu, podsumowanie itd., wszędzie wyszczególniona jest jedynie karta Intel HD.

Czy GeForce’a należy gdzieś ‘włączyć’? Czy po prostu przy zapotrzebowaniu karty się przełączają? Klasyfikacja systemu również została zrobiona pod IntelHD, wyniosła jedynie 4.6.

Proszę o pomoc,

dodatkowo zrzut ekranu:

4fb19827cbb06c99.jpg

Zapewne jest to układ hybrydowy gdzie karta graficzna większej mocy (GeForce) uruchamia się tylko gdy jest potrzebna - np. w grach.

Tylko dlaczego system nie wykorzystał GeForce do klasyfikacji?

Ktoś jeszcze ma jakiś pomysł? Nie powiem, dobry byłby to układ, bo wiadomo, że nawet przy najniższym obciążeniu Intel będzie potrzebował mniej mocy niż GeForce, plus dla baterii.

A btw, dobry wybór w tej cenie?

Bo jej w ogóle nie masz w tym laptopie!

Pisałem, ale powtórzę. W Menadżerze Urządzeń karta JEST, program AIDA również widzi GeForce 610M 2GB. W obydwu przypadkach widoczna jest również Intel HD Graphics Family.

Jak na moje to została ona użyta tylko nie do sprawdzenia wydajności pulpitu - bo do tego została wsadzona tam karta IntelHD:)

Dostałem wiadomość od dystrybutora, pokażę i rozwieję wątpliwości.

GioWDS, racja :wink:

Dzięki, pozdrawiam.