Niedziałający gothic II na win 7

Witam Was po raz kolejny.

Jak to zwykle bywa - piszę, ponieważ mam problem: z uruchomieniem kultowego Gothica II na Windowsie 7.

Problem polega na tym, że gra (niezależnie od trybów zgodności) uruchamia się w procesach (zajmując śmiesznie niewiele zasobów pamięciowych), jednak nie dzieje się nic poza dodaniem do menadżera zadań wpisu o Gothicu.

Przeszperałem internet, jednak wszelkie problemy, jakie dotyczyły tego tematu, opierały się na komputerach z kartami graficznymi nVidii (dotyczyły głównie problemów z wyświetlaniem grafiki - nic na temat nie działającego programu). Ja natomiast mam Radeona i mój problem odbiega od tamtych.

Poniżej podaję konfigurację komputera i od razu zaznaczam: Windowsa 7 mam w wersji 64-bitowej.

Procesor: Mobile DualCore Intel Core 2 Duo, 2200 MHz

RAM: 4 GB RAM DDR3

Grafika: ATI Mobility Radeon HD 4500, 512 MB

Próbowałem już instalacji starszych wersji sterowników, jak i instalacji tych najnowszych, jednak nic nie pomogło. Nie jest to być może jakiś szczególnie poważny problem, jednak myślę, że zabawa w zdiagnozowanie tego problemu a’la Dr. House może być ciekawa. :wink:

Liczę na Waszą pomoc i z góry dziękuję zarówno za dotrwanie do końca tego długiego posta, jak i za udzieloną pomoc i zainteresowanie. :slight_smile: Pozdrawiam!

Ja też mam Windowsa 7, ale mi się gra uruchamia. Są artefakty (nVidia) i nie da się grać.

Wracając do tematu… Spróbuj zainstalować Directa np. DirectX9.0c albo wcześniejszy.

Ja aby uruchomić gothica musiałem kopiować do katalogu z grą jakieś dodatkowe pliki (chyba od DX8.0, jakieś wine.dll i inne - już nie pamiętam).

Dużo nie pomogłem ale może nakierowałem Cię na coś.

Pozdrawiam

Nie słyszałem o problemach z tymi grami na Radeonach. Jeśli chodzi o Nvidię to problem ten rozwiązują nowe sterowniki w wersji 260.63. Naprawiają one także inne gry działające pod kontrolą DirectX 7.

Naprawdę dziwne… Czy to oryginał? Mi Gothic I i II uruchamiają się na Win 7 x64 normalnie na karcie nVidii. Naturalnie, są grywalne… Poza tym na płycie z Gothic II jest chyba DirectX odpowiedni. U mnie był ;]

Dzięki KWJM,

Miałeś racje po instalacji sterowników gra zaczęła normalnie chodzić na Windows 7 64bit (nVidia GeForce 9800m GTS)

Trzeba dodać, że są to sterowniki BETA i mogą w niektórych przypadkach działać nie prawidłowo, ale u mnie działają jak należy.

Link do sterowników

http://www.nvidia.pl/Download/Find.aspx?lang=pl

Pozdrawiam

Tak, Gothic II pochodzi z tej serii eXtra GRY bodaj… po 19,99 (4 lata temu: numer 6/06). Razem z tym był kupon, który upoważniał do zakupu Nocy Kruka po 19,99 (co też kupiłem). Niestety - zarówno i jedno i drugie nie śmiga :confused:

Dodane 01.11.2010 (Pn) 17:53

Wybaczcie double posting, ale gra dalej nie działa, więc jeśli komuś udało się rozwiązać ten problem, to niech mi napisze. Z góry dzięki.